Derby Trójmiasta nie tylko na poziomie seniorskim wzbudzają intensywne emocje. Sprawdźcie, jak wygląda „święta wojna” piłkarzy z trójmiejskich klubów U-17 w Centralnej Lidze Juniorów.

Tym razem gdyńska Arka zremisowała z gdańską Lechią 1:1. Żadnej ze stron wynik jednak nie zadowalał.

- Jako drużyna daliśmy z siebie wszystko, bardzo walczyliśmy. Wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami. Dla nas jest to mecz o Trójmiasto – powiedział po spotkaniu Mateusz Cegiełka, strzelec bramki dla biało-zielonych.

- Jest trochę tej wyjątkowości, dla mnie, dla moich zawodników, którzy przecież utożsamiają się z lokalnym środowiskiem – powiedział Jakub Frydrych, trener młodej Arki Gdynia - Czasami te emocje są spore, ale to jest zdrowa rywalizacji, jeżeli wszystko jest w granicach fair play – mówił szkoleniowiec.

Podczas spotkania wyraźnie widać było napiętą atmosferę. Po wyrównującym golu piłkarze Arki Gdynia wdali się w awanturę z gdańszczanami.

- Każdy się mobilizuje, chce to jakoś wygrać. Chłopaki tym żyją. Poza boiskiem jesteśmy kolegami. Na boisku już każdy z każdym by nie porozmawiał, ale relacje po meczu są dobre – opowiada Damian Wojda, zawodnik żółto-niebieskich.

"Święta wojna" młodych. Arka - Lechia u-17CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Centralnej Lidze Juniorów - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!
Centralna Liga Juniorów - NaszeMiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!