Energa Koszalin lepsza od UKS-u [WIDEO]

Maciej Wajer
Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrały dwa spotkanie z akademiczkami z Koszalina.

W ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu, UKS PCM Kościerzyna wybrał się do Koszalina, gdzie rozegrał dwumecz z miejscową drużyną AZS Energa. Gospodynie przystąpiły do tych spotkań w osłabionym składzie, ponieważ dwie zawodniczki przebywały na zgrupowaniu kadry. W pierwszym meczu szczypiornistki z Kościerzyny zaprezentowały się bardzo dobrze, szczególnie na dobre noty zasłużyła Magdalena Krajewska. W efekcie, pierwsza odsłona zakończyła się tylko trzybramkowym zwycięstwem akademiczek. W drugiej połowie kościerzynianki starały się odrobić straty, ale wśród miejscowych znakomicie grała Kamila Kaczanowska, która w całym meczu zdobyła sześć bramek. Warto też wspomnieć, że nasze szczypiornistki wypracowały sporo okazji strzeleckich, ale w znakomitej dyspozycji były bramkarki koszalińskiej drużyny - Beata Kowalczyk oraz Aleksandra Sach. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodyń 34:28.

Dla kościerskiego zespołu najwięcej bramek w tym starciu zdobyły - Justyna Belter oraz Magdalena Ziółkowska. Obie zawodniczki zaliczyły po pięć trafień. Bardzo dobry debiut w brawach kościer-skiego UKS-u zanotowała Joanna Gędłek, która zdobyła 4 bramki. Niestety, to spotkanie fatalnie zakończyło się dla Agnieszki Białek, która na początku drugiej odsłony doznała poważnej kontuzji.

W drugim meczu, zdecydowana przewaga koszalinianek zarysowała się już w pierwszych minutach. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:9 dla AZS. W drugiej części, kościerski zespół zagrał zdecydowanie lepiej, ale na odniesienie zwycięstwa nie było praktycznie szans. Ostatecznie, mecz zakończył się zasłużoną wygraną Energi 31:24. W tym spotkaniu, najwięcej bramek dla koś-cierskiej drużyny zdobyła Kamila Konofał, która zaliczyła na swoim kocie siedem trafień. Natomiast Justyna Belter zakończyła spotkanie z dorobkiem sześciu bramek.