Maciej Hirsz zmierzy się z najsilniejszymi w Europie Maciej Hirsz zmierzy się z najsilniejszymi w Europie

(© Lucyna Puzdrowska)

W niedzielę 6 maja o godz. 14 na kartuskim Rynku odbędą się zawody Europa Strong Man Cup z udziałem najsilniejszych ludzi Europy. Sędziować będzie Mariusz Pudzianowski. O imprezie opowiedział nam Maciej Hirsz, organizator imprezy, a jednocześnie reprezentant Kaszub i Polski w tym turnieju. W związku z turniejem na terenie miasta w godzinach 13.30 – 18.30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

W związku z organizacją Europa STRONG MAN CUP 2018 na terenie miasta w godzinach 13.30 – 18.30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu, obejmujące wyłączenie z ruchu ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Kolejową przez ulicę Rynek do skrzyżowania z ulicą Dworcową. Zachowany zostanie ruch jednokierunkowy ulicą Kościuszki (krótką) przez ulicę Rynek w kierunku ulicy Dworcowej.
Organizatorzy przepraszają za powstałe niedogodności i utrudnienia.

Co to za impreza, panie Maćku? Skąd pomysł, by zaprosić do Kartuz największych europejskich siłaczy?
Zawody strongman cieszą się na świecie, w tym w Polsce i Kartuzach dużym zainteresowaniem. W Kartuzach organizowaliśmy oblegane przez publiczność Puchary Polski, a w tym roku postanowiliśmy z panem burmistrzem przedstawić kartuskiej publiczności utytułowanych strongmanów z innych krajów Europy. Mam nadzieję, że europejski odpowiednik Pucharu Polski przyciągnie jeszcze więcej publiczności.

Ponownie sędziować będzie Mariusz Pudzianowski. Zaproszenie wielokrotnego mistrza świata to celowy zabieg?


Jak najbardziej. Uważam, że przyciągnie publiczność, a poza tym, ze względu na osiągnięcia, jest to najwłaściwsza osoba do sędziowania zawodów tej rangi. Jest idolem dla publiczności, ale też dla strongmanów na świecie.

Kto 6 maja przystąpi do rywalizacji o Puchar Europy?

Sami uznani na świecie mocarze. Będą mistrzowie: Norwegii - Ole Martin Kristiansen i Ukrainy - Konstantin Ilin, będzie Jiri Vytiska, drugi najsilniejszy Czech. Wystąpi też Katona Erwin z Serbii czy Sucman Rodion z Mołdawii.

No i oczywiście Maciej Hirsz z Polski...

Zgadza się. Początkowo miało być więcej Polaków, ale uznaliśmy, że sprawiedliwiej będzie, jeśli każdy kraj będzie miał jednego reprezentanta. Mateusz Ostaszewski będzie wspierał Mariusza w roli sędziego.

Pomówmy może o konkurencjach, w których publiczność będzie mogła was zobaczyć.

Tak, na pewno będzie Yok 420 kg, 2 x 20 metrów. Nie zabraknie Platformy na barki, tym razem z obciążeniem 170 kg, a także Walizek 2x180 kg 20 metrów plus kowadło 220 kg 20 metrów. Kolejna konkurencja to przeciągnięcie tira w siadzie i oczywiście kule. Na tej imprezie zmierzymy się z pięcioma kulami od 120 do 200 kg. Nie zabraknie też specjalnych konkurencji dla publiczności. Serdecznie zapraszam na to wydarzenie. Mam nadzieję, że podobnie jak rok temu podczas Pucharu Polski, na tej imprezie tym bardziej kartuzianie i mieszkańcy Kaszub będą mnie wspierać i nie żałować dopingu. Tym bardziej, że będę jedynym Polakiem. Te zawody to też dla mnie wielki sprawdzian przed kolejnym wylotem do Afryki, gdzie po raz drugi zmierzę się z najsilniejszymi na świecie. W ubiegłym roku ich pokonałem, tym razemrównież staram sie jak najlepiej przygotować do tego turnieju.
Tak było rok temu, powspominajmy
Wywiad z Maciejem Hirszem po ubiegłorocznym światowym sukcesieWiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!