Gryf Wejherowo lepszy w sparingu od Kaszubii Kościerzyna [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
Kaszubia Kościerzyna doznała porażki w meczu kontrolnym, w którym rywalem był Gryf Wejherowo.

To było starcie dwóch drużyn, które na co dzień występują na różnym szczeblu rozgrywek. Gryf Wejherowo walczy już o punkty w II lidze, natomiast IV-ligowa Kaszubia batalię o najwyższe laury zacznie dopiero 5 sierpnia.

Zdecydowanym faworytem meczu rozgrywanego w Kościerzynie byli przyjezdni. Jednak już w pierwszych minutach gospodarze pokazali, że nie mają obaw przed bardziej doświadczoym rywalem. W pierwszych 20 minutach biało-bordowi stworzyli kilka sytuacji, które zagroziły bramkarzowi Gryfa. Ten jednak spisywał się bez zarzutu. Od 30 min. zaczęła się zarysowywać przewaga gości, którzy przypieczętowali ją zdobyciem bramki w 38 min. Wynikiem 1:0 dla Gryfa zakończyła się pierwsza odsłona zawodów.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli przyjezdni, którzy po kilkunastu minutach gry prowadzili już 2:0. W tej sytuacji szkoleniowiec Kaszubii - Paweł Budziwojski, zdecydował się na zmiany. Przyniosły one efekt w postaci bramki kontaktowej, którą zdobył Emanuel Domaschke. Wynik spotkania w końcowej części meczu ustalili wejherowianie zdobywając trzecieg gola. Mimo przegranej, trener kościerskiej drużyny był zadowolony ze swoich podopiecznych.

- Graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem - powiedział Paweł Budziwojski. - Myślę, że w pierwszej częśći byliśmy równorzędnym partnerem dla zespołu z Wejherowa. Mimo porażki jestem zadowolony z przebiegu meczu, bo moi zawodnicy wykazali wolę walki i duże zaangażowanie. Mamy bardzo młody zespół i widać brak doświadczenia, którym charakteryzowali się nasi rywale.