Nauka języka kaszubskiego nie idzie w las - świadczy o tym przykład uczennic z Pobłocia. Od dwóch lat uczą się języka kaszubskiego i tę nową umiejętność prezentują na teledysku. Nagrały cover utworu zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku wraz z teledyskiem promującym.

Nagrały utwór Ona tańczy dla mnie po kaszubsku zespołu Weekend wraz z teledyskiem promującym. Kaszubskie słowa przygotowała naczycielka Magdalena Czarnowska-Mikulak a teledysk nakręcono w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
"Ona tyńcyje dlô mie" śpiewają: Patrycja Powideł, Klaudia Jarosińska, Aleksandra Gac i Julia Mańkowska.
Zdjęcia i montaż teledysku wykonał Bogusław Chyła a pomysł zrealizował Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach
>> Zobacz, posłuchaj jak "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku">>>> Zobacz, posłuchaj jak "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku
Dziękujemy właścicielowi praw autorskich do oryginalnego utworu "Ona tańczy dla mnie" za zgodę na niekomercyjne wykorzystanie utworu oraz dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku za zgodę na wykonanie zdjęć na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach - przekazał Paweł Żmuda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!