Kaszubia wygrywa z Wdą Lipusz na wałsnym terenie [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
W derbach powiatu kościerskiego pomiędzy Kaszubią Kościerzyna, a Wdą Lipusz, lepszym zespołem okazała się ekipa Kaszubii.

Derbowe spotkanie było rozgrywane na stadionie w Kościerzynie, a faworytem tego starcia była Wda Lipusz, która w IV ligowej tabeli plasowała się zdecydowanie wyżej aniżeli jej rywal. Jej teoretyczną przewagę potwierdziły również pierwsze minuty meczu. Podopieczni Michała Bielińskiego zamknęli gospodarzy na ich własnej połowie. Najdogodniejszą okazję do zdobycia bramki miał w 18 minucie Błażej Troka. Po indywidualnej akcji, piłka po jego strzale znalazła się na linii bramkowej, ale zdążył ją wybić obrońca biało-bordowych. Sytuacja zaczęła się zmieniać od 25 minuty. Gospodarze organizowali coraz groźniejsze wypady, które mogły zakończyć się wyjściem na prowadzenie. Swojej szansy w kontrach szukała również Wda Lipusz, ale defensywa Kaszubii spisywała się bez zarzutu. W 36 minucie, po akcji lewą stroną boiska, Kaszubia wyszła na prowadzenie, a zdobywcą bramki okazał się Rafał Bujnowski. Kilka minut później, przyjezdni mieli szansę na wyrównanie, ale Paweł Arndt nieczysto trafił w piłkę. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej części, mimo ciekawego widowiska, żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i w rezultacie utrzymał się wynik z pierwszej połowy.