Gdynianie, którzy chcieliby poczuć klimat kolejowych podróży sprzed lat będą mieli ku temu okazję. W trasy po Trójmieście i Kaszubach już za miesiąc ruszyć będzie można zabytkowymi pociągami.

Foka, Borsuk, Keja, Wieżyca, Klif i Łebsko to sympatyczne nazwy kursów, jakie uruchomi od 13 do 16 kwietnia Turystyka Kolejowa TurKol.pl. Każdy z nich zaczynał lub kończył będzie trasę w Gdyni, bądź też przejeżdżał przez nasze miasto. Składy ciągnięte będą przez zabytkowe lokomotywy parowe z wolsztyńskiej parowozowni. W wagonach 1 i 2 klasy sprzed niemal pół wieku poczuć będzie można klimat dawnych podróży koleją. Tego typu wycieczki pamiętają już tylko najstarsi mieszkańcy naszego miasta.

- Wagony pasażerskie z lat 70, XX wieku zostały przez nas zakupione od przewoźnika i następnie odrestaurowane - mówi Patryk Skopiec z Turystyki Kolejowej TurKol.pl.

Osoby zainteresowane sentymentalnymi przejażdżkami koleją muszą się też powoli zacząć spieszyć, bo na część pociągów brak jest już wolnych miejsc.

Skład Keja jechał będzie z Gdańska przez Wrzeszcz i Sopot do Gdyni. Pociągiem Klif dojedziemy z głównego, gdyńskiego dworca do Chyloni. Foka zabierze podróżnych z Gdyni przez Władysławowo do Helu. Borsuk i Wieżyca ruszą w trasę z naszego miasta do Kościerzyny. Łebsko pojedzie z Gdyni przez Lębork do Łeby.

ZOBACZ!Zabytkowy parowóz w podróży po Kaszubach [ZDJĘCIA, WIDEO]

POLECAMY NA NASZEMIASTO.PL:
Komunikacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!