Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poruszający i wartościowy. Tak można podsumować recital kolęd w wykonaniu Pawła Ruszkowskiego z Kościerzyny. Młody artysta wystąpił w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Nowych Polaszkach.

W niezwykłej atmosferze i interesującej aranżacji można było wysłuchać bardzo różnorodnych kolęd. Co więcej, nie były to utwory doskonale wszystkim znane, a zatem słuchało się ich z jeszcze większym zainteresowaniem.
Paweł Ruszkowski trafił do Nowych Polaszek na zaproszenie proboszcza parafii, Zbigniewa Dowbusza i Społecznego Stowarzyszenia Rozwoju Nowych Polaszek.
- Była to wspólna inicjatywa - dodaje ks. Zbigniew Dowbusz, proboszcz parafii. - Chcieliśmy pokazać inną formę kolęd, bo wśród wykonywanych utworów znalazły się i te w języku kaszubskim, kolędy góralskie czy też wykonywane w języku angielskim.
Po każdym wykonaniu artysta zbierał gromkie brawa. Na uwagę zasługiwały nie tylko jego umiejętności wokalne, ale i świetna gra na gitarze.
- Paweł Ruszkowski jest nieprzeciętnie utalentowany - dodaje ks. Zbigniew Dowbusz. - Jeśli tylko będzie mógł, to świątynia jest zarówno dla niego, jak i dla słuchaczy zawsze otwarta.
Warto dodać, że Paweł Ruszkowski to laureat kilku ogólnopolskich przeglądów piosenki artystycznej. Zdobywca m.in. nagrody głównej im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności XXXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję", a także laureat 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki. Jako gitarzysta i wokalista współtworzy projekty koncertowe i fonograficzne.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!