Przedsiębiorstwo SITA do końca sierpnia powinno uporać się z zamieszaniem jakie wprowadziły zmiany w gospodarce odpadami. Na obecną chwilę wprowadza jednak chwilowe środki zaradcze. Czy są one wystarczające?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mimo iż pierwszy termin oddawania deklaracji upłynął 20 czerwca, to nadal nie dokonano ich analiz a proces ten zapewne jeszcze trochę potrwa. Brak konkretnych danych wprowadza zaś niemałe zamieszanie. Zmianie stale ulega harmonogram odbioru odpadów a na dodatek przy wielu nieruchomościach nadal brakuje pojemników lub worków do gromadzenia odpadów. Wobec tej sytuacji Związek Gmin Wierzyca, do którego należy również miasto i gmina Kościerzyna, wezwał firmę Sita aby jak najszybciej dostarczono te pojemniki do których póki co, będzie można składować odpady bez segregacji. Władze zapewniają, ze Sita opróżni również pojemniki innych firm. W okresie przejściowym, czyli do czasu przeprowadzenia weryfikacji deklaracji, i wprowadzenia zmian, stałej aktualizacji ma ulegać harmonogram wywozu odpadów. Informacje o aktualnej trasie mają znaleźć się na stronach miasta i gminy. Okres przejściowy nie powinien potrwać dłużej niż do końca sierpnia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!