Kościerzyna. Piłkarki ręczne UKS PCM po serii porażek przełamały złą passę w bardzo trudnym meczu z AZS AWF

Maciej Wajer
Bardzo cenne punkty wywalczyły piłkarki ręczne UKS PCM. Kościerska ekipa nie tylko pokonała stołeczny AZS AWF 32:30 (16:18), ale także nie dała się złamać sędziom, którzy chyba nie zachowali pełni obiektywizmu (m.in. 9 rzutów karnych przeciw naszej drużynie).

Pierwsza połowa spotkania to wyrównane zawody, wynik oscylował wokół remisu i dopiero przed końcem rywalki odskoczyły na dwa trafienia. Po przerwie zrobiło się jeszcze gorzej - w 33 minucie było 16:20. Podopieczne Bartłomieja Kowalew-skiego jednak się nie załamały i konsekwentnie próbowały odrobić straty. Sztuka ta udała się nawet z nawiązką, gdyż w 57 minucie objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca.
Kolejny mecz kościerska drużyna rozegra 13 lutego w Kwidzynie.
UKS PCM Kościerzyna: Perłowska, Liskowska, Mering, Niemczyk 6, Bendiuk 1, Kurczewska 1, Kruszewicz 5, Robaczyńska 4, Etz, Belter 7, Dolna 3, Piłat 5