W ciągu najbliższych dni zapadnie decyzja, czy sędzia, która miała prowadzić proces byłego starosty i wicestarosty kościerskiego, będzie zajmować się tą sprawą. Wniosek o jej wyłączenie złożyła Prokuratura Rejonowa w Malborku, która jest oskarżycielem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W miniony czwartek proces z udziałem Wiesława B., byłego starosty, Grzegorza C., byłego wicestarosty, oraz Jacka K. i Jerzego G., urzędników Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, miał się rozpocząć już po raz trzeci. Pierwsza rozprawa została jednak odroczona ze względu na wniosek złożony przez prokuraturę.
- Sędzia, która miała prowadzić proces, pracowała wcześniej jako referent prawny w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie - mówi Przemysław Banasik, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku. - Postanowienie w ciągu najbliższych dni wyda Sąd Rejonowy w Kościerzynie.
Sprawa może nie być łatwa, ponieważ w wydziale karnym kościerskiego sądu pracują trzy osoby, w tym jedna prowadziła poprzedni proces byłych starostów.
Przypomnijmy, że zarzuty stawiane przez prokuraturę, a jest ich kilkadziesiąt, to m.in. niedopełnienie obowiązków, przekroczenie uprawnień i wykorzystywanie pracowników interwencyjnych do prac na prywatnych posesjach. W październiku ubiegłego roku z powodu uchybień formalnych Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok, jaki w czerwcu zapadł przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie. Oskarżeni zostali wówczas uznani za winnych i skazani na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery. To właśnie z powodu procesu we wrześniu ub.r. Wiesław B. zrezygnował z pełnienia funkcji starosty.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!