Kościerzyna. Zawodnicy z klubu Manta zdobyli aż 11 medali

Joanna Surażyńska
Dwa dni zmagań nad mazurskim jeziorem Orzysz zaowocowało w liczne nagrody. Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna kilkakrotnie stawali na podium podczas Międzynarodowych Mistrzostwach w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach.

Pierwszego dnia zawodnicy zmagali się w konkurencjach indywidualnych i to tu klub Manta zdobył najwięcej trofeów. W kolejnym dniu odbyła się zaś sztafeta oraz konkurencje otwarte dla chętnych nieposiadających licencji Polskiego Związku Pływackiego.
Złoty medal zdobył Szymon Kropidłowski ( płynąc na odległość 800m.) oraz Marcin Łukowicz ( dystans 1600m.). Srebrnymi medalistkami zostały: Magdalena Majewska (800m.) oraz Julia Brzozowska (1600m.). Na dystans 3200 metrów popłynął Mateusz Pepliński i zdobył w tej konkurencji brązowy medal. Długość dystansu była zależna od kategorii wiekowej.

Michał Zarach, Magdalena Zarach i Agnieszka Cyrzan to reprezentanci klubu Manta, którzy wystartowali w konkurencji otwartej dla chętnych.

Łącznie zawodnicy i amatorzy z klubu zdobyli aż 11 medali.