Liga Akademicka - To pierwszy taki projekt w Polsce. Studenci i fani gier będą wniebowzięci Liga Akademicka - To pierwszy taki projekt w Polsce. Studenci i fani gier będą wniebowzięci

Liga Akademicka - To pierwszy taki projekt w Polsce. Studenci i fani gier będą wniebowzięci (© mat. prasowe)

Na początku listopada wystartowała Liga Akademicka - pierwsza w Polsce liga e-sportowa przeznaczona wyłącznie dla społeczności studenckiej. W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn, każda reprezentująca inną szkołę wyższą. Mecze toczone są w bijącej na całym świecie rekordy popularności grze League of Legends.

League of Legends to gra komputerowa, która zostala wydana w 2009 roku, a cztery lata później została uznana w Stanach Zjednoczonych za pełnoprawny sport. Rozgrywki pokazywane są w sieci i notują świetne wyniki oglądalności.

Chociaż LoL to oficjalny sport, mecze rozgrywane są online. Podobnie będzie w przypadku Ligi Akademickiej, gdzie toczona będzie wirtualna rywalizacja, włącznie z finałami, w trybie Best of Three, czyli do dwóch zwycięstw. Wszystkie mecze Ligi będą streamowane na Twitch.tv, gdzie dostępny będzie także polski komentarz. VOD z rozegranych już spotkań będą dostępne na Youtube.

Mecze rozgrywane są w czwartki i piątki, od godziny 18(dwa następujące po sobie spotkania). Faza grupowa wystartowała 2 listopada meczem Krasnoludy z Politechniki Śląskiej - Tytani z Politechniki Łódzkiej. Faza grupowa zakończy się 8 grudnia. Play-offy rozpoczną się 14 grudnia, a|wielki finał przewidziany jest na 5 stycznia.

Kto bierze udział w Lidze Akademickiej? To przedstawiciele największych polskich szkół wyższych i uniwersytetów. Są to: o Wilki z Uniwersytetu Warszawskiego, Bachusiki z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Krasnoludy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Medycy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Górnicy z Politechniki Śląskiej, Lwy z Politechniki Gdańskiej, Koziołki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Smoki z Politechniki Krakowskiej, AGHenci z Akademii Górniczo-Hutniczej, Ułani z Uniwersytetu Łódzkiego, Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej, Kryminolodzy z Wyższej Szkoły Prawa, Tytani z Politechniki Łódzkiej, Kwantowy Potencjał z Politechniki Rzeszowskiej, Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej oraz Golemy z Politechniki Warszawskiej.

Wszystko zostało stworzone na wzór koszykarskich oraz futbolowych lig akademickich w Stanach Zjednoczonych, gdzie takie rozgrywki są zapleczem i kuźnią talentów dla profesjonalnych drużyn. Zainteresowanie udziałem w pierwszym sezonie Ligi Akademickiej było duże. Zgłosiło aż 36 zespołów, chociaż miejsc było tylko 16. Z tych samych uczelni napływo po kilka zgłoszeń, dlatego odbyły się tam eliminacje, które wyłoniły najlepsze ekipy.

Ich zmagania możecie śledzić na Ligaakademicka.pl. Tam również znajdziecie dokładny terminarz, skład każdej drużyny i wiele innych ciekawostek.

Rozrywka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

EZGred (gość)

niech sie skupia na nauce lepiej. niestety, studenci w dzisiejszych czasach to az zal patrzec. w 90% przypadkow tylko BZDURY im w glowie. zadowalanie sie trojczynami, sciaganie i kombinowanie, zadne zainteresowanie sprawami spolecznymi... tylko jakby sie tu tanio napic i zabawic.