Mistrzostwa Polski grup E i D w Pływaniu w Płetwach. Szymon Kropidłowski Mistrzem Polski!

Joanna Surażyńska
W Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski grup E i D w Pływaniu w Płetwach. W zawodach wystartowali wszyscy liczący się zawodnicy i zawodniczki z Polski. Rewelacyjnie zaprezentował się wychowanek sekcji pływania Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie Szymon Kropidłowski, który reprezentował klub UKS PCM Manta Kościerzyna.

Szymon został MISTRZEM POLSKI w gr. E na dystansie 100BF i 200BF oraz WICEMISTRZEM na dystansie 25PW i 50BF oraz w sztafecie 4*50PP i 4*100PP. Został uznany również za najlepszego zawodnika w gr.E i otrzymał specjalną nagrodę. Kolejnym dużym sukcesem jest 3 miejsce w gr. E na dystansie 200BF, które zdobyła Nadia Dopierała(wychowanka sekcji pływania PCM Garczyn, a reprezentująca także klub UKS PCM Manta Kościerzyna).

Nadia jest o rok młodsza i w przyszłym roku startuje nadal w tej samej grupie wiekowej, więc można spodziewać się sukcesów w przyszłym roku. Brązowe medale zdobyli także w gr. E Nikodem Mierski(400PP) i w gr. D Robert Kropidłowski (800PP). Sztafeta chłopców gr. E zdobyła dwukrotnie 2 miejsce(Michał Pietruk, Maciej Rozgoński, Nikodem Mierski i Szymon Kropidłowski), a dziewczęta zajęły 3 miejsce w sztafecie 4*100PP(Wiktoria Szwichtenberg, Julia Kiedrowska, Neli Wanta i Nadia Dopierała).

Podczas zawodów została wręczona również nagroda Fair Play, a otrzymali ją zawodnik Marcin Łukowicz(wychowanek sekcji pływania PCM Garczyn reprezentujący UKS PCM Manta Kościerzyna) oraz szkoleniowiec Michał Zarach-Instruktor sekcji pływania PCM Garczyn i prezes UKS PCM Manta Kościerzyna za zrezygnowanie z tytułu Wicemistrza Polski w gr. D na dystansie 25PW w związku z popełnionym falstartem. Do biura zawodów wpłynął protest przeciwko naszemu zawodnikowi i przyznaliśmy przed komisją, że faktycznie był lekki falstart i zgadzamy się na dyskwalifikację – mówi Michał Zarach.

Zawody rozgrywane były pod patronatem Starosty Kościerskiego Piotra Lizakowskiego oraz Burmistrza Kościerzyny Zdzisława Czuchy, który osobiście wręczał medale oraz podszedł i pogratulował naszym zawodnikom sukcesów.