O wielkim sukcesie mogą mówić młodzi szczypiorniści Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz. Podopieczni Tomasza Kraskowskiego wywalczyli awans do 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Ręcznej.

Ten ogromny sukces był możliwy dzięki świetnej grze młodych lipuszan w czasie turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Młodzików, który był rozgrywany w hali sportowej w Lipuszu. Na parkiecie rywalizowały następujące zespoły: Agrykola Warszawa (wicemistrz województwa mazowieckiego), UKS Szczypiorniak Olsztyn (wicemistrz woj. warmińsko-mazurskiego), MKS MOS Wrocław (trzeci zespół woj. dolnośląskiego) oraz gospodarze - UKS Lipusz (mistrz woj. pomorskiego). Trzeba też nadmienić, że w tym samym terminie odbywało się 8 turniejów, w których uczestniczyły 32 najlepsze zespoły młodzików w Polsce. Jak wspomniano wcześniej, jeden z nich został zorganizowany w Lipuszu.

Podczas turnieju 1/16 MPM, mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. W dniu otwarcia zawodów, gospodarzom przyszło zmierzyć się z rywalem z województwa dolnośląskiego, czyli ekipą z Wrocławia. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu podopiecznych Tomasza Kraskowskiego, którzy zakończyli ją zwycięstwem 15:12. Niestety, w drugiej części lepsi okazali się rywale, którzy całe spotkanie rozstrzygnęli na własną korzyść wygrywając ostatecznie 29:21.

W drugim meczu, przeciwnikiem zespołu z Lipusza był Szczypiorniak Olsztyn. Od początku spotkania, ton grze nadawali lipuszanie, którzy pierwszą odsłonę zakończyli wynikiem 14:9, a cały mecz wygrali w stosunku 28:17. O awansie do dalszej fazy rozgrywek Mistrzostw Polski musiał w tej sytuacji zadecydować ostatni pojedynek, w którym Lipusz rywalizował z drużyną Agrykoli Warszawa. Jak się można było spodziewać, było to niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie. Młodzi szczypiorniści z Lipusza pierwszą połowę zagrali koncertowo wygrywając 17:12. Jednak w drugiej, rywale zagrali zdecydowanie lepiej, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej sekundzie, kiedy to Lipusz zdobył zwycięską bramkę i zakończył pojedynek wynikiem 32:31 . W efekcie, gospodarze zajęli 2 miejsce w turnieju, które było premiowane awansem do 1/8 MPM. Zostanie on rozegrany w dniach 18-20 maja w Gorzowie Wielkopolskim. Rywalami naszego młodego zespołu będą drużyny: MKS PMDKiS Wieluń, UKS MIŚ Gorzów Wielkopolski, MKS PM MPEC Tarnów.

W drużynie UKS Lipusz zagrali: Kornel Groszkowski, Dominik Stalka, Robert Pepliński, Kacper Konrad, Jakub Ebertowski, Oskar Orzłowski, Jakub Modrzejewski, Eryk Kiedrowski, Kacper Żywicki, Marek Górski, Jakub Muchow-ski, Bartosz Laska, Robert Bławat, Jakub Rybakowski, Maciej Ebertowski, Oliwier Błaszkow-ski. Trenerem zespołu jest Tomasz Kraskowski.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!