Rezerwat archeologiczny Kamienne Kręgi w Węsiorach (powiat kartuski) jest już otwarty dla zwiedzających. Nadleśnictwo Lipusz zamknęło go ze względu na zagrożenie, jakie stanowiły drzewa uszkodzone wskutek sierpniowej nawałnicy 2017.

30 maja nadleśniczy Nadleśnictwa Lipusz zniósł zakaz wchodzenia na teren Kręgów Kamiennych w Węsiorach. Zakończyły się prace porządkujące zniszczenia po nawałnicy z sierpnia 2017 r.

Pisaliśmy wcześniej
- Cieszące się dużą popularnością sulęczyńskie kurhany nazywane „Kamiennymi Kręgami” w Węsiorach są miejscem bardzo niebezpiecznym ze względu na liczne drzewa pochylone i zawieszone w wyniku sierpniowych wiatrów - informuje strona internetowa Nadleśnictwa Lipusz. - Ze względu na to, że jest to rezerwat archeologiczny czekamy na ustosunkowanie się do naszej prośby o eliminacje drzew niebezpiecznych Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków. Dopóki nie zostaną uprzątnięte skutki nawałnicy, uprasza się wszystkich spacerowiczów o nieodwiedzanie rezerwatu. W przeciwnym razie taka wizyta może mieć tragiczne skutki."


Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!