Obornicki Klub Karate na Mistrzostwach Świata

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
Obornicki Klub Karate na Mistrzostwach Świata Archiwum
Obornicki Klub Karate Shokotan wystartował na Mistrzostwach Świata w Karate, które odbyły się w dniach od 20 do 22 września w Żukowie. Zawodnicy klubu wywalczyli na zawodach aż siedem medali

Obornicki Klub Karate wystartował na XV Mistrzostwach Świata Karate FSKA dzieci, młodzieży oraz seniorów. Udział w zawodach wzięło 800 zawodników z 18 państw. W tym gronie wystąpiło 22 zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan osiągając największy sukces w historii klubu w kategorii dzieci.
W sumie zawodnicy z Obornik zdobyli 7 medali.

Starty rozpoczęły się w piątek od startów drużynowych. W każdej z konkurencji startowało od 16 do 20 drużyn, a wiec ,aby walczyć o medale należało wygrać kilka rund eliminacyjnych. Wspaniałą passę zaczęli chłopcy w kategorii do 10 lat – Kamil Nogaj, Filip Kuźniak oraz Kacper Rodak zdobyli brązowy medal w kata drużynowym.

Ta sama drużyna Obornickiego Kbyła o krok od medalu w konkurencji kumite, w półfinale przegrywając z ekipą Rosji przez wskazanie sędziów ,a potem o 3 miejsce z drużyną RPA. W walkach eliminacyjnych tej kategorii dzielnie walczyły także drużyny w składzie Nikodem Januszak, Jakub Wróblewski, Tomasz Gazda oraz Hubert Plewa,Gracjan Maciejewski,Michał Chudzicki- tym obornickim drużynom nie udało się awansować do walk finałowych przegrywając swoje walki niejednogłośną decyzją sędziów 3-2.

Kolejny sukces to srebrny medal chłopców w kategorii 11-12 lat. Drużyna w składzie :Maciej Mullauer, Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak uległa tylko reprezentacji Ukrainy. W kategorii kata drużynowego dziewcząt 13-14 lat wspaniale spisały się Monika Kuźniak, Olga Kaczmarek i Julia Wojciechowska zdobywając także srebrny medal.

Na koniec wystartowała drużyna obornickich seniorów : Wojciech Bloch, Paweł Nochowicz i Bartosz Protasewicz po dwóch dogrywkach zdobyli złoty medal wyprzedzając ostatecznie drużyny Ukrainy i Portugalii.

W sobotę dzieci wystartowały w konkurencjach indywidualnych. W każdej z konkurencji startowało około 40 zawodników co spowodowało, że poziom był niesamowicie wysoki. Największy sukces odniósł Filip Niemiec, który w kategorii 13-14 lat zdobył brązowy medal w kata. W tej samej konkurencji czwarty był Marcin Bromber. Tomasz Gazda awansował do finału kata w kategorii 7-8 lat, zajmując ósma lokatę, Gracjan Maciejewski był szósty w finale kategorii 9-10 lat.

Wspaniale walczyli zawodnicy kata Maciej Mullauer (5 miejsce)oraz Mikołaj Pawlisiak (4 miejsce) będąc o włos od medalu. Świetnie walczyli zawodnicy kumite Kamil Nogaj, Michał Chudzicki , którzy uplasowali się na miejscach 5-8 przegrywając walki dopiero o wejście do strefy medalowej. Olga Kaczmarek w finale kata zajęła siódmą lokatę .

Niedziela należała do juniorów i seniorów . W konkurencji kata indywidualnego bezapelacyjnie najlepsi okazali się Bartosz Protasewicz (złoto w juniorach) oraz Olga Chmielewska –zwyciężczyni kata seniorek.

Ten wielki sukces zawodnicy Obornickiego Klubu Karate zawdzięczają swojej ciężkiej, sumiennej pracy przez cały rok szkolny oraz okres wakacji. Przed nimi kolejne wyzwania i starty na arenie krajowej i międzynarodowej. W maju 2014 roku w poznańskiej Arenie odbędą się Mistrzostwa Europy dzieci i młodzieży. Trenerzy już zaczynają przygotowania zawodników do tego turnieju