Neuromonitor minimalizuje ryzyko uszkodzenia nerwów krtaniowych

Do nowoczesnego sprzętu będącego w posiadaniu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, kierowanego przez dr hab. Wojciecha Makarewicza, dodany został nowy neuromonitor służący do wykrywania nerwów krtaniowych.

Operacje tarczycy należą do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych. W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie każdego roku wykonuje się ich ponad 150. Podczas operacji tych istnieje duże ryzyko uszkodzenia nerwów krtaniowych, co w konsekwencji może prowadzić do trwałej zmiany głosu, chrypki lub nawet utraty mowy. Nerwy krtaniowe bywają niewidoczne w przypadku nowotworów tarczycy lub przy operacjach wola nawrotowego. To samo zdarza się, gdy tarczyca jest bardzo duża i przesuwa okoliczne struktury (w tym nerwy) z ich prawidłowego położenia w inną lokalizację. Neuromonitor znacznie poprawia bezpieczeństwo pacjenta podczas operacji tarczycy. Pozwala na wykrycie nerwów krtaniowych, sygnalizując dźwiękiem oraz wykresem, gdy specjalny czujnik zostanie do nich zbliżony. Pierwsze operacje z użyciem neuromonitora w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przeprowadził dr Krzysztof Kasperowicz. Zakończyły się one pełnym sukcesem. Neuromonitor będzie regularnie wykorzystywany, aby zapewnić kolejnym pacjentom najwyższy, światowy standard leczenia.Urząd miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Janusz Markowski (gość)

Panie Męczykowski mam nadzieję, że ponownie Pan pomoże w oddłużeniu szpitala aby zaczął on dobrze funkcjonować. Bardzo liczę na Pańską pomoc w tym względzie.