Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ratownicy z Rudy Śląskiej mistrzami Polski! [ZDJĘCIA]

Oprac.JO
Wielki sukces. Ratownicy z Rudy Śląskiej mistrzami Polski. Zawodnicy Śląskiego WOPR z 9 rudzianami w składzie obronili tytuł Drużynowego Mistrza Polski podczas V Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym

Ratownicy z Rudy Śląskiej mistrzami Polski. Gratulujemy!

V Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym rozegrane zostały w Rybniku. Do rywalizacji o najwyższe trofea w kraju stanęło ponad 230 zawodników z całej Polski. Śląskie WOPR reprezentowało prawie 50 ratowników, w tym 9 z Rudy Śląskiej: Marta Skudlik, Magdalena Skudlik, Magdalena Żydek, Anna Nocoń, Agata Wyciślik, Aleksandra Spodzieja, Klaudiusz Matura, Patryk Parys i Mateusz Niegot.

Oto nasi nagrodzeni. Zdobyli 14 medali

Rudzcy ratownicy zdobyli 14 medali. Multimedalistką została Anna Nocoń, która dziewięciokrotnie stawała na podium, w tym 2 razy w sztafecie (2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe). Dzięki temu wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii junior. Startując w sztafecie 4x25m holowanie manekina wraz z koleżankami poprawiła 8-letni rekord Polski seniorek o 3,5 s.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Skudlik, poprawiając rekord Polski juniorek młodszych w konkurencji 50 m holowanie manekina i 50 m ratownik. Została uznana za Najbardziej Przyszłościową Zawodniczkę oraz wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii junior młodszy.

Kolejne dwa medale wywalczył Klaudiusz Matura - złoty w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach oraz srebrny na 50 m holowanie manekina. Brązowy medal zdobył Mateusz Niegot w sztafecie 4x25m holowanie manekina.