W Rudzie Śląskiej są najlepsi ratownicy. Z medalami wrócili z Grand Prix Polski

Urząd Miasta Ruda Śląska
Podczas rozgrywanej 24 listopada edycji finałowej Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Warszawie zawodnicy WOPR Ruda Śląska zdobyli 7 medali

Swoją dominację na zawodach z cyklu GPP potwierdziły Anna Nocoń (junior młodszy) oraz Magdalena Skudlik (młodzik). Obie w swoich kategoriach wiekowych stawały na najwyższym stopniu podium, Anna 3-krotnie, Magda 2-krotnie.

Dziewczyny dzięki uzyskaniu tak świetnych wyników zostały uznane najwszechstronniejszymi zawodniczkami IV edycji zawodów, jak również wygrały klasyfikację generalną całego cyklu GPP w Ratownictwie Wodnym.

Pozostałe medale wywalczyła Agata Wyciślik (junior młodszy), zajmując 2. miejsce w konkurencji 50 m ratownik, oraz 3. miejsce na 50 m holowanie manekina w płetwach. Agata została sklasyfikowana na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej całego cyklu GPP.

Zawodnicy startujący w Warszawie zostali również sklasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów, za co otrzymali puchary oraz medale.

Pozostali zawodnicy sportowej sekcji WOPR Ruda Śląska uzyskali znaczące dla siebie wyniki, poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz zajmując wielokrotnie miejsca w pierwszej 10-tce zawodów.

Podsumowując całą edycję Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym zawodnicy OM WOPR Ruda Śląska zdobyli 27 medali (14 złotych, 6 srebrnych, 7 brązowych).

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski w Ratownictwie Wodnym (8 - 9 grudnia, Skierniewice), na których Śląskie WOPR będą reprezentować: Anna Nocoń, Magdalena Skudlik, Agata Wyciślik, Aleksandra Spodzieja oraz Mateusz Niegot.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani