Wybrzeże Gdańsk pokonało kościerskiego Sokoła [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
Gdańskie Wybrzeże pokonało w meczu 1/16 Pucharu Polski Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna. To nie było łatwe zwycięstwo dla gdańskiej drużyny

Faworytem spotkania rozgrywanego w kościerskiej Sokolni była ekipa Marcina Lijewskiego. Jednak pierwsze minuty pokazały, że kościerski I-ligowiec nie będzie tylko tłem dla ekstraklasowicza. Po 6 minutach Sokół prowadził 3:1, ale później do głosu zaczęli dochodzić goście. Po raz pierwszy na prowadzenie gdańszczanie wyszli w 10 min. meczu. Z czasem podopieczni Marcina Lijewskiego zaczęli powiększać swój dorobek, ale szczypiorniści z Kościerzyny nie pozwolili na to, by rywale zbudowali zbyt dużą przewagę. Do 25 min. oscylowała ona w granicach 2-3 bramek. Sama końcówka należała do miejscowych, którzy wraz z końcową syreną doprowadzili do stanu 10:10.

Po zmianie stron, Wybrzeże zaprezentowało się zdecydowanie lepiej. Na parkiecie szalał Wojciech Prymlewicz, Ksawery Gajek i Krzysztof Gądek. To dzięki tym zawodnikom, przewaga gdańskiej ekipy urosła do czterech trafień. Mimo starań, podopiecznym Andrzeja Gryczki nie udało się zniwelować przewagi Wybrzeża. Ostatecznie gdańscy szczypiorniści wygrali 25:18, a tym samym awansowali do 1/8 Pucharu Polski.

Najwięcej bramek dla Sokoła zdobył Borys Brukwicki, który mecz zakończył z 4 bramkami, natomiast dla Wybrzeża najlepiej punktował Wojciech Prymlewicz, który zaliczył 7 trafień.