Wybierz region

Wybierz miasto

  Jazz w lesie - dzień 1

  Ośrodek Leśny Dwór
  Sulęczyno, ul. Żeromskiego/15, +48 58 684 40 60

  20:15 Piątek, 24 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Festiwal jazzowy "...to najbardziej romantyczny ze wszystkich festiwali jazzowych w Polsce. Najbardziej romantyczny - bo trudno wyobrazić sobie scenerię bardziej urzekającą niż las nad brzegiem jeziora po zachodzie słońca. Prawdę mówiąc nie jest to las, lecz park na skraju lasu w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, w Sulęczynie.

  Program:
  Mariusz Bogdanowicz Quartet w składzie:
  Mariusz Bogdanowicz - kontrabas,
  Adam Wendt-saksofon,
  Paweł Tomaszewski-fortepian,
  Sebastian Frankiewicz-perkusja.

  Zespół zaprezentuje utwory ze swojego albumu SYNTONIA. To najnowsza płyta Mariusza Bogdanowicza. Znalazło się na niej dziewięć kompozycji leadera, w tym piosenka "Nie zapominaj mnie", do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego w wykonaniu Kuby Badacha. Jazzowy kwartet posługujący się właściwym dla tego stylu językiem harmonii i frazowania. A że kompozycje Bogdanowicza są bardziej melodyjne niż inne jazzowe tematy, przywodzą na myśl nieśmiertelne standardy. Oczywiście amerykańskie, ale i polskie piosenki sprzed lat.

  Zbigniew Namysłowski Polish Jazz Yes w składzie:
  Zbigniew Namysłowski - saksofony,
  Jacek Namysłowski - puzon,
  Sławek Jaskułke - pianino,
  Paweł Puszczało - bass,
  Grzegorz Grzyb - perkusja.

  Repertuar Kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego składa się z utworów o charakterze etniczno-jazzowym. Mamy więc kompozycje oparte na polskich tańcach ludowych, takich jak: oberek, mazur, kujawiak, krakowiak. Są też melodie z wyraźnym wpływem muzyki góralskiej. Ale to nie wszystko. Spektrum zainteresowania Zbigniewa Namysłowskiego muzyką etniczną, tym razem, przekroczyło granice własnego kraju. W niektórych kompozycjach słychać wyraźnie wpływy arabskie, czy hiszpańskie. Wszystkie utwory grane przez zespół są oryginalnymi kompozycjami leadera. Program, który zespół zaprezentuje na koncercie, jest programem, który będzie nagrany na nowej płycie Quintetu "Polish Jazz - Yes!". W zespole grają znakomici muzycy młodego pokolenia, stanowiący absolutną czołówkę jazzu polskiego.

  Trio Karolak - Napiórkowski - Czerwiński . featuring Stanisław Soyka. Super grupa z gościnnym udziałem Soyki śpiewającego utwory Gershwina.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat kościerski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat kościerski