Wybierz region

Wybierz miasto

  Jazz w lesie - dzień 2

  Ośrodek Leśny Dwór
  Sulęczyno, ul. Żeromskiego/15, +48 58 684 40 60

  20:15 Sobota, 25 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Festiwal jazzowy "...to najbardziej romantyczny ze wszystkich festiwali jazzowych w Polsce. Najbardziej romantyczny - bo trudno wyobrazić sobie scenerię bardziej urzekającą niż las nad brzegiem jeziora po zachodzie słońca. Prawdę mówiąc nie jest to las, lecz park na skraju lasu w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, w Sulęczynie.

  Program:
  Szymon Łukowski Quartet w składzie:
  Szymon Łukowski - saksofon, klarnet,
  Dominik Bukowski - wibrafon,
  Paweł Urowski - bass,
  Sławek Koryzno - perkusja.

  Szymon Łukowski Quartet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. Stylistyka zespołu oscyluje wokół nowoczesnego jazzowego głównego nurtu czerpiącego w równej mierze z osiągnięć Johna Coltrane'a, Woody'ego Shawa jak i współczesnych wykonawców takich jak Dave Holland i David Binney. Wyjątkowość zespołu polega również na tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierzono wibrafonowi oraz marimbie, co w połączeniu z saksofonami odświeżyło formułę klasycznego kwartetu i otworzyło nowe przestrzenie brzmieniowe. Szymon Łukowski Quartet działa od niedawna, ale związani z nim artyści już od kilku lat robią furore na polskiej scenie muzycznej. W Sulęczynie zaprezentują jazz głównego światowego nurtu. W ten lipcowy wieczór zabrzmią utwory m.in. Johna Coltrane'a, Woody'ego Shawa, Dave Hollanda i Davida Binney'a. Całość urozmaicą niezwykłe instrumenty - wibrafon i marimba - z domieszką "bydgoskich modyfikacji".

  Nigel Kennedy - Adam Czerwiński & The Band w składzie:
  Nigel Kennedy - skrzypce,
  Adam Czerwiński - perkusja,
  Tomek Kupiec - bass,
  Julian Bushberger - gitary (Austria),
  Douglas Boyle - gitary (Anglia).

  Koncert złożony m.in. ze specjalnie skomponowanych przez Nigela Kennedy'ego i Adama Czerwińskiego na tą okazję utworów.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat kościerski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat kościerski