LOT Serce Kaszub

avatarLOT Serce Kaszub

Kościerzyna

Geocaching w Sercu Kaszub

2014-11-12 14:02:54

Geocaching w Sercu Kaszub

Geocaching to nowoczesna gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane ,,skarby'', tzw. kesze to pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik wpisów, czyli logbook, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia.
Sama nazwa zabawy wzięła się od angielskiego słowa "cache" oznaczającego kryjówkę, skrytkę. Natomiast przedrostek "geo" (w tłumaczeniu: ziemia) oddaje globalny charakter gry, jednocześnie nawiązując do geografii, czyli nauki o przestrzeni geograficznej. Odnalezienie pojemnika geocache możliwe jest dzięki posiadaniu współrzędnych geograficznych.
Geocaching to zabawa, która jest już popularna na całym świecie. Połączenie turystyki rowerowej (obecnie najbardziej popularnej formy aktywnego wypoczynku) z możliwością poznawania wciąż nowych miejsc sprawia, że każdego dnia przybywa miłośników Geocachingu. Ta ciekawa forma aktywności jest dużą szansą na przedłużenie sezonu turystycznego, ponieważ jak wynika z badań statystycznych, sezon turystyczny dla wypraw rowerowych jest dłuższy od standardowego, zaczyna się bowiem już w marcu, a kończy niemalże w listopadzie.
Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub‘’ w ramach projektu ,,Geocaching – innowacyjna forma promocji walorów turystycznych obszaru LGR Mòrénka’’ realizowanego w ramach programu operacyjnego ,, Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013’’ wyznaczyła na terenie Powiatu Kościerskiego 7 rowerowych tras wycieczkowych wraz ze śladami GPS, wokół których powstało 40 skrzynek geocachingowych. Wytyczone szlaki oscylują wokół największych atrakcji turystycznych i walorów przyrodniczych powiatu. Trasy mają charakter zamkniętej pętli, a ich długość wynosi od 20 do 40 kilometrów, co pozwala na odbycie jednodniowej wycieczki przez turystę rowerowego czy też rodziny z dziećmi.

Na stronie internetowej www.lot-sercekaszub.pl w zakładce Geocaching znajdują się opisy rowerowych tras wycieczkowych oraz informacje o 40 aktywnych skrzynkach ukrytych w terenie.

Współcześni Indiana Jones poszukiwania ,,skarbów’’ czas zacząć!!!

Jesteś na profilu LOT Serce Kaszub - stronie mieszkańca miasta Kościerzyna. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj