MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Studio Radia Gdańsk w Kościerzynie zostało oficjalnie otwarte. Jest w pełni profesjonalne i nowoczesne ZDJĘCIA

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Studio Radia Gdańsk w Kościerzynie zostało oficjalnie otwarte. Znajduje się przy ulicy Długiej 31, w budynku Kościerskiego Domu Kultury.

Kościerskie studio jest w pełni profesjonalne, ma najnowocześniejszą konsoletę, która pozwala zarówno na nagrywanie audycji w systemie cyfrowym, jak i na transmisję na żywo. Są cztery mikrofony, więc można tu jednocześnie prowadzić rozmowę z trzema gośćmi.

W uroczystym otwarciu i przecięciu wstęgi wzięło udział wielu gości, m.in. Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Piotr Karczewski, doradca Prezydenta RP, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski, Paweł Warot, dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. Studio poświęcił ks. Antoni Bączkowski, proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie.

- Kaszuby są bardzo ważną częścią Pomorza i Polski, a my chcemy być blisko ludzi i pokazywać Pomorze w całym bogactwie i całej różnorodności. Oczywiście stolicą regionu jest Trójmiasto, to jest najważniejszy ośrodek polityczny, gospodarczy, kulturalny, ale życie w Trójmieście nie oddaje wszystkiego, co dzieje się w regionie. Dlatego chcemy wychodzić w teren, otwierać kolejne redakcje lokalne, odbudowywać sieć Radia Gdańsk - mówi dr Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk. - Goście z Kaszub mają teraz blisko, nie muszą jechać do Trójmiasta czy być nagrywani przez telefon. Są zapraszani do nowego studia w Kościerzynie. Pierwsze tygodnie działalności potwierdziły słuszność naszej decyzji. Gościliśmy już wielu decydentów i kaszubskich liderów opinii z różnych obszarów. Przykładowo samorządowcy i mieszkańcy powiatu kościerskiego bardzo mocno włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, brutalnie napadniętej przez Rosję. Opowiadali o tym na naszej antenie, a ich akcje pomocy i solidarności były w ten sposób wzmacniane. To realizacja części misji mediów publicznych. To mówienie o sprawach ważnych i bycie blisko ludzi.

Ważnym punktem uroczystości był zorganizowany w Kinie Remus specjalny pokaz filmu „My trzymamy z Bogiem”. Dokument wyprodukowany przez Instytut Pamięci Narodowej, a wyreżyserowany przez Dariusza Walusiaka opowiada o ks. Hilarym Jastaku, który pochodził z Kościerzyny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto