W siatkarskiej lidze drużyn mieszanych wygrywali faworyci

Maciej Wajer
Zespoły występujące w Powiatowej Lidze Drużyn Siatkówki Mieszanych mają za sobą już szóstą kolejkę spotkań.

Przypomnijmy, że drużyny z powiatu kościerskiego oraz bytowskiego, które biorą udział w rozgrywkach, rywalizują o Puchar Wójta Gminy Lipusz. W ostatniej kolejce nie było wielkich niespodzianek, ponieważ zdecydowane zwycięstwa zanotowali faworyci rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu drużyna gospodarzy, czyli Forpuli Lipusz zmierzyła się z ekipą Pro100 w Pole. Było to jednostronne widowisko, z którego zwycięsko wyszła Forpula wygrywając ostatecznie 3:0 w setach. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie pomiędzy drużyną The Naturat oraz Bytowiaków. W tym przypadku lepszym zespołem okazała się reprezentacja powiatu bytowskiego. W kolejnym meczu na przeciwko siebie stanęły zespoły Budowlanki Kościerzyna oraz Avengers Team. W tym pojedynku rozegrano cztery sety, ale lepszą ekipą okazała się Budowlanka. Najbardziej emocjonujący i jednocześnie wyrównane starcie zanotowały ekipy Z Przypadku i Ślepych Kretów Zagłady. Aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę, konieczne było rozegranie tie-breaka. Na swoją korzyść rozstrzygnęli go zawodnicy drużyny Z Przypadku.

Kolejna runda Powiatowej Ligi Siatkówki Drużyn Mieszanych zostanie rozegrana za tydzień, w sobotę 21 marca. OK Dziemiany zagrają z Bytowiakami, Forpula z ekipą Z Przypadku, The Naturat z Budowlanką, a Ślepe Krety Zagłady zagrają z Avengers Team.