Powiat kościerski
AKTUALIZACJA
godz. 15.45
Dane z 62 na 62 (100,00%) obwodów głosowania
Wybory do Sejmu
- Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 9 866 głosów (37,18%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 8 186 głosów (30,85%)
- Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 909 głosów (14,73%)
- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - 1 914 głosów (7,21%)
- Komitet Wyborczy Nowa Lewica - 1 621 głosów (6,11%)
- Komitet Wyborczy Polska Jest JEDNA - 623 głosy (2,35%)
- Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy - 417 głosów (1,57%)
Wybory do Senatu
Dane z 62 na 62 (100,00%) obwodów głosowania
- Dariusz DRELICH z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 12 672 głosy (32,64%)
- Anna GÓRSKA z Komitetu Wyborczego Nowa Lewica uzyskała 12 048 głosów (31,03%)
- Dariusz Franciszek MĘCZYKOWSKI z Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusza Męczykowskiego uzyskał 10 113 głosów (26,05%)
- Sławomir Łukasz BUTZA z Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskał 3 993 głosy (10,28%)
Frekwencja w powiecie kościerskim wyniosła 73,96% (dane z 62 na 62 (100,00%) obwodów głosowania). Liczba kart ważnych - 39 706. Liczba uprawnionych do głosowania - 53 688. Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Lipusz, natomiast najmniejszą w gminie Liniewo.
- Frekwencja w mieście Kościerzyna wyniosła 74,49 proc.
- Gmina Kościerzyna - 76,05 proc.
- Gmina Nowa Karczma - 71,79 proc.
- Gmina Liniewo - 69,93 proc.
- Gmina Stara Kiszewa - 71,23 proc.
- Gmina Karsin - 72,67 proc.
- Gmina Dziemiany - 74,65 proc.
- Gmina Lipusz - 77,26 proc.
Dane z 62 na 62 (100,00%) obwodów głosowania
Lista nr 1 - KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
Oskar Przemysław KIDA - 125
Łukasz Waldemar GUZEK - 36
Paweł Andrzej NEUGEBAUER - 17
Monika RÓŻAŃSKA - 61
Aleksander Marek ILNICKI - 9
Edyta Maria GRONOWSKA - 19
Sylwester STAWICKI - 24
Ewa Elżbieta SZYMAŃSKA - 32
Rafał Marek RÓŻAŃSKI - 12
Dominika Maria WYSOCKA - 42
Jakub PERKOWSKI - 14
Bogumiła Maria KOWALCZYK - 15
Rafał Ryszard KARLIŃSKI - 12
Patrycja BIEŃKOWSKA - 18
Dawid KLINKOSZ - 32
Dominika Maria ŻAK - 26
Mateusz Krzysztof MIKITA - 3
Aneta Maria WOJTKIEWICZ - 5
Jakub MARCZUK - 11
Sylwia TKACZ - 27
Krystian Marcin FIKUS - 7
Karolina Ewa NOSOWSKA - 16
Krzysztof Edward PORAŻYŃSKI - 6
Dorota Elżbieta MAKSYMOWICZ - 5
Agnieszka Ewa NOWAKOWSKA - 15
Ada Weronika HISZPAŃSKA - 10
Justyna BASTECKA - 9
Marek TRĘBICKI - 37
Lista nr 2 - KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI:
Marek BIERNACKI - 2 104
Bartosz Władysław SZMAJCHEL - 260
Wioleta Barbara TOMCZAK - 537
Stanisława Helena BUJANOWICZ - 131
Patryk Tomasz KACZMAREK - 213
Jarosław KŁODZIŃSKI - 65
Jarosław Wiesław RYBARCZYK - 46
Anna MIKOŁAJCZYK - 286
Jacek Mariusz PAŁUBICKI - 106
Aldona Maria SZOSTAKIEWICZ - 62
Beata Agnieszka ŁAWRUKAJTIS - 38
Leszek Andrzej ZAWADZKI - 38
Aneta Sylwia BARYŁA - 634
Bogdan Jan KURECKI - 266
Beata Barbara KĄTNIK - 41
Anna Maria ŁUKOWSKA - 61
Karolina LESZKOWSKA - 64
Bożena Barbara PIANKOWSKA - 138
Michał Kazimierz PRZEPERSKI - 18
Piotr Stanisław BUCIOR - 20
Jordan Dawid ROLBIECKI - 60
Alicja Anna URBAŃSKA - 41
Krystyna Maria PALUCH - 24
Krystyna Stefania DORNIAK - 36
Edyta BOGDANOW - 12
Elżbieta GNIAZDOWSKA - 28
Dorota Małgorzata KORBUT - 50
Artur Erwin DZIAMBOR - 290
Lista nr 3 - KW NOWA LEWICA:
Agnieszka Ewa DZIEMIANOWICZ-BĄK - 1 091
Marek Andrzej RUTKA - 202
Jakub Mikołaj ŻYNIS - 61
Bożena Leokadia SZUBIŃSKA - 67
Emanuela Bogusława BARTOSZKIEWICZ - 27
Marcin Tomasz STRZELCZYK - 42
Magdalena Karolina ZGLENICKA - 42
Piotr Paweł GONTAREK - 30
Adam Henryk BUZA - 26
Jolanta Maria KALINOWSKA - 73
Arkadiusz CHUDZIK - 15
Anna ZAJĄCZKOWSKA - 112
Rafał Marcin MARCIAK - 22
Monika Maria STRZAŁKOWSKA - 34
Marzena KUTWA - 73
Beata Krystyna STENCEL - 165
Adam Marek LUBIEWSKI - 10
Barbara CZEKAŃSKA - 16
Magdalena PRUSINOWSKA - 17
Tomasz SZNEIDROWSKI - 5
Tomasz ANZEL - 17
Hanna Małgorzata GOWOROWSKA-ADAMSKA - 19
Beata Krystyna GAJEWSKA - 20
Grażyna Ewa DAMPS - 30
Szymon WĘGRZYN - 12
Wojciech LAMENTOWICZ - 14
Karolina HASKA - 36
Piotr Igor IKONOWICZ - 94
Lista nr 4 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Piotr Józef MÜLLER - 3 941
Aleksander Mikołaj MRÓWCZYŃSKI - 445
Dorota Irvina ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK - 717
Marcin Michał HORAŁA - 4 120
Andrzej Roman KOŁODZIEJ - 285
Mirosława Anna KACZYŃSKA - 558
Piotr Mariusz KARCZEWSKI - 2 468
Sylwia Ewa LEYK - 139
Jerzy BARZOWSKI - 128
Roman Witold DAMBEK - 58
Kazimierz KLAWITER - 69
Michał Bartosz KOWALSKI - 523
Marcin Paweł DREWA - 95
Marcin BEŁBOT - 51
Violetta Lilianna MACKIEWICZ-SASIAK - 52
Mariusz Krzysztof BIROSZ - 27
Anna Marta WAŃTUCHOWICZ - 31
Grażyna Teresa JAWORSKA - 78
Jacek SZARAN - 43
Paweł STOLARCZYK - 48
Monika TOBOLSKA - 26
Waldemar Zdzisław HETMAŃSKI - 300
Anna LIS - 165
Renata KACALAK - 11
Mariusz Wojciech ŁUCZYK - 18
Dorota Jolanta BOGDZIEL - 9
Aleksander Maciej JANKOWSKI - 84
Szymon Jan GAJDA - 310
Lista nr 5 - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ:
Stanisław TYSZKA - 1 020
Krzysztof SZYMAŃSKI - 478
Konrad Michał NIŻNIK - 183
Wojciech Paweł WASIAKOWSKI - 154
Marcin Piotr WAŁDOCH - 108
Agnieszka Ewelina BUBACZ - 68
Mateusz Jan JERECZEK - 240
Piotr Sławomir BRUC - 42
Angelika Melania SOBKOWIAK - 54
Lidia Maria PEREK - 27
Michał DYSZER - 99
Grzegorz Józef PRONDZIŃSKI - 39
Patryk Błażej SZCZYPIOR - 50
Piotr Tomasz SKELNIK - 14
Adam LOTKOWSKI - 35
Iwona Dorota KURECKA - 37
Jarosław GRYŃ - 12
Edyta KUBIAK - 46
Monika Agnieszka RUMINKIEWICZ - 12
Adam Maciej ZYCHOWICZ - 12
Jacek Henryk OBERLAND - 7
Małgorzata Halina IWELSKA - 43
Marian OŻGA - 7
Piotr Dawid KLEJMENT - 10
Samanta Aldona JAMRÓZ - 9
Agnieszka Beata SAWICKA - 31
Anna Ewa WOJCIECHOWSKA - 35
Krzysztof KLEIN - 57
Lista nr 6 - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI:
Barbara Anna NOWACKA - 5 612
Zbigniew Marek KONWIŃSKI - 110
Henryka Krystyna KRZYWONOS-STRYCHARSKA - 285
Marek Stanisław BUDNIK - 54
Danuta Krystyna WAWROWSKA - 58
Kazimierz Florian PLOCKE - 181
Iwona Teresa MIELEWCZYK - 123
Tadeusz AZIEWICZ - 46
Bożena Grażyna STĘPIEŃ - 65
Stanisław Józef LAMCZYK - 621
Rafał SIEMASZKO - 158
Jolanta Monika WIERCIŃSKA - 73
Krystyna ŁUCZYCKA - 29
Beata KONIARSKA - 64
Jaromir Jacek SZROEDER - 85
Olga Maria HAASE - 72
Longin Franciszek SKRZYPIŃSKI - 13
Anna Monika WOJTUNIK - 21
Adriana Teresa CERKOWSKA-MARKIEWICZ - 7
Tomasz Michał FOPKE - 81
Teresa Jadwiga BYSEWSKA - 9
Konrad Piotr WOJTOWICZ - 20
Błażej Mateusz MATKOWSKI - 15
Sylwia Justyna LASKOWSKA-BOBULA - 21
Zbigniew Bolesław DRÓŻDŻ - 19
Danuta Bogumiła REK - 385
Zdzisław Józef CZUCHA - 3 264
Lista nr 7 - KW POLSKA JEST JEDNA:
Piotr Grzegorz KLEIN - 476
Ziemowit Wojciech KRENCEWICZ - 35
Anna Afrodyta SKURAS - 32
Elżbieta ZALEWSKA - 75
Janusz Alfred JANUSZEWSKI - 18
Wiesława Maria CIEŚLUKOWSKA - 18
Weronika WOLAŃSKA - 55
Maria Teresa ŁASZEWSKA - 15
Anna Agnieszka STOBIERSKA-BUDZISZ - 12
Krzysztof Tadeusz BORYŃSKI - 21
Irena Aneta FLISIKOWSKA - 45
Mieczysław SERKOWSKI - 33
Władysław Adam KAMOLA - 7
Mateusz Witold ZABOROWSKI - 32
Zygmunt Kazimierz WENTA - 22
Tomasz Franciszek KREFTA - 9
Jerzy MICHALAK - 10
Janusz Kazimierz LESZCZYŃSKI - 18
Franciszek Leszek OLSZEWSKI - 42
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?