4 medale UKS Olimpijczyk Skorzewo na Mistrzostwach Okręgu

Joanna Surażyńska
Aż 4 medale (dwa złote i dwa brązowe) zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Okręgu Młodzików U16, które 28 sierpnia odbyły się na Stadionie Leśnym w Sopocie. Najjaśniejszym punktem naszego zespołu okazał się Dawid Górny, zdobywca dwóch złotych medali w biegach płotkarskich na 110m i 200m.

Poza Dawidem dwa medale wywalczył również Jakub Makurat, który dwukrotnie uplasował się na trzecim miejscu: w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Cztery medale wywalczone na Mistrzostwach Okręgu U16 to najlepszy dorobek w historii klubu (poprzedni rekord ustanowiony został rok temu, gdy Jakub Makurat wywalczył dwa medale). Blisko medalu w środę był także Jakub Olszewski, który zajął 4 miejsce w skoku w dal (do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 3 cm).

Ponadto Kacper Jaszewski zajął 7 miejsce na 1000m z nową życiówką, a Kamil Fąferko w tym samym biegu był 11.
Niestety z powodu lekkiego urazu kolana w Sopocie nie wystartowała Amelia Pobłocka, która była faworytką do medalu w biegu na 1000m.

Dodajmy, że równie świetnie spisali się młodsi zawodnicy startujący poza konkursem, m.in. Julita Troka, która ustanowiła rekordy życiowe na 100 i 300m.