Akademiczki z Koszalina górą [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

MACIEJ WAJER
Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna przegrały mecz z AZS Energą Koszalin.

Szczypiornistki z Kościerzyny nie były w stanie przerwać fatalnej passy w meczu z AZS Energą Koszalin. Nasz zespół dotrzymywał tempa rywalkom tylko przez kilkanaście minut.

Faworytem meczu rozgrywanego w Kościerzynie z pewnością były przyjezdne. Pierwsze minuty spotkania pokazały jednak, że nie będą miały lekkiej przeprawy na Kaszubach. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego postawiły ciężkie warunki przeciwniczkom z Koszalina. Po upływie kwadransa gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 6:6. Od tego momentu przyjezdne zaczęły mocno przyspieszać. W miarę upływu czasu zaczęły wypracowywać przewagę, która po 30 minutach gry wynosiła już pięć punktów. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal na parkiecie dominowały koszalinianki. Zabójczy okazał się okres między 35 a 41 minutą meczu. W tym czasie rywalki rzuciły drużynie UKS-u aż siedem bramek. Miejscowe odpowiedziały natomiast tylko jednym trafieniem. Do końca meczu akademiczki kontrolowały przebieg gry i ostatecznie odnotowały zasłużone zwycięstwo 36:23.