Bardzo dobry wynik lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego

Joanna Surażyńska
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce , które zostały rozegrane na Stadionie w Chojnicach.

Były to bardzo dobre mistrzostwa. Nasi młodzi lekkoatleci wywalczyli aż 7 medali – 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe – oraz zajęli szereg wysokich lokat tuż za podium.

Leon Lemańczyk zdobył złoty medal w rzucie dyskiem uzyskując 45,51m i pomimo tego, że wraz Gracjanem Kulasem zakończyli 21 sierpnia ciężki obóz kadry wojewódzkiej nie miał problemów z wygraniem tej konkurencji. Drugiego zawodnika z Pucka wyprzedził o prawie 11 metrów.

Leon Lemańczyk zwyciężył także w pchnięciu kulą, uzyskując wynik 12,80m., wygrywając z drugim zawodnikiem ze Słupska o prawie 80cm.

Gracjan Kulas zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem posyłając oszczep na odległość 47,63m, prowadząc do przedostatniej kolejki rzutów. Minimalnie lepszy okazał się oszczepnik z Jantara Ustki.

Dwa medale srebrny i brązowy zdobył Oliwier Szymura w biegach przez płotki. W biegu na 200m ppł uzyskał czas 32,33s, co jest jego rekordem życiowym, a w biegu na 110m ppł. osiągnął wynik 19.15s.

Dwa medale zdobyli skoczkowie wzwyż srebrny Mateusz Szmaglik wynikiem 156 cm oraz Ksawery Tusk wynikiem 146cm.

Mateusz Szmaglik uzyskał w skoku w dal taki sam wynik co trzeci zawodnik konkursu, niestety zajął czwarte miejsce ponieważ miał słabszy drugi wynik niż jego przeciwnik. Czwarte miejsca zajęli nasi zawodnicy w rzucie oszczepem Wiktoria Jurgielewicz, przegrywając brązowy medal z zawodniczka ze Słupska o 5cm., Rytlewski Jakub w pchnięciu kulą, oraz sztafeta chłopców 4x100m chłopców

Kolejnymi zawodami Mistrzowskimi będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce rozegrane we Włocławku, które są ostatnią eliminacją przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w pod koniec września w Słupsku.