Basen Kościerzyna. Powiatowe Igrzyska i Gimnazjada w pływaniu

Joanna Surażyńska
Na kościerskiej pływalni odbyły Powiatowe Igrzyska i Gimnazjada w pływaniu. Gminę Kościerzyna reprezentowała trójka zawodników: Paulina Pierzgalska i Paweł Zblewski ze Szkoły Podstawowej w Skorzewie i Martyna Daft ze Szkoły Podstawowej w Łubianie.

Cała trójka spisała się znakomicie zdobywając razem 5 medali. Paulina Pierzgalska sięgnęła po dwa złote medale zwyciężając na dystansach 25m stylem klasycznym i grzbietowym w kategorii dziewcząt klas III-IV. Paweł Zblewski wywalczył srebro na dystansie 50m stylem klasycznym i brąz na 50m stylem grzbietowym w kategorii chłopców klas V-VI. Martyna Daft zdobyła srebrny krążek na dystansie 50m stylem dowolnym i zajęła 4 miejsce w stylu grzbietowym w kategorii dziewcząt klas V-VI. Cała trójka będzie reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w najbliższą sobotę w Kościerzynie.

Sukcesy naszych młodych pływaków to zasługa trenerów, z którymi pracują na co dzień. Paulina i Paweł przygotowywali się pod okiem trenera Piotra Łazaronka, a Martynę przygotowywał trener Michał Zarach.