Biało-zieloni z Gdańska lepsi od kościerskiej Kaszubi [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
Kaszubia Kościerzyna na własnym terenie wysoko przegrała z Lechią II Gdańsk.

Podopieczni Pawła Budziwojskiego walczyli o punkty przed własną publicznością. Od pierwszych minut meczu bardzo mocno zaatakowali goście z Gdańska. Na efekty ich przewagi nie trzeba było zbyt długo czekać. W 12 min. prowadzenie biało-zielonym dał Egy Maulana. Dwie minuty później, ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale bramkarz kościerskiej ekipy popisał się fenomenalną interwencją. Kaszubia, mimo straty gola, nie rzuciła się do odrabiania strat. Biało-bordowi mieli duże kłopoty, by przedostać się na połowę rywali. Tuż przed przerwą niefrasobliwość kościerskiej defensywy, ponownie wykorzystał Egy Maulana i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:0 dla Lechii.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Gdańszczanie praktycznie zamknęli kościerski zespół na jego połowie. W rezultacie, biało-zieloni zdobyli jeszcze dwie bramki, któych autorami byli Mateusz Żukowski i Sebastian Rugowski. Kaszubia odpowiedziała tylko bramką honorową, którą zdobył Rafał Bujnowski.