Daniel Pek wicemistrzem świata w Lyonie!

Joanna Surażyńska
Daniel Pek wywalczył w czwartek na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w Lyonie srebrny medal. Pokonał go jedynie mistrz Igrzysk Paraolimpijskich - Irańczyk Peyman Nasiri Bazanjani.

Zawodnik Olimpijczyka Skorzewo biegł na swoim ulubionym dystansie 1500m. w kategorii niepełnosprawności T20. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego rozpoczął wyścig bardzo asekuracyjnie. Do czołówki zaczął przesuwać się na okrążenie przed końcem, a zdecydowany atak rozpoczął na 250 m do metą. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Rosji - Viacheslav Khrustalev, na czwartym Viktor Shcherbyna z Ukrainy a na piątym kolejny Polak - Rafał Korc z Warszawy.

Srebrny medal w Lyonie to kolejne tak znaczne zwycięstwo Daniela w tym roku. Zawodnik wywalczył już tytuł Mistrza Świata federacji INAS (organizacja działająca na rzecz sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną) oraz dwa tytuły wicemistrzowskie w tej samej kategorii na Mistrzostwach Świata w Pradze. W kwietniu zajął także pierwsze miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule, natomiast w czerwcu okazał się najlepszy na prestiżowym mityngu lekkoatletycznym w Birmingham.