Dreszczowiec w Kościerzynie. UKS wygrywa z Piotrcovią [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
Kościerskie szczypiornistki po świetnym widowisku, zdobyły komplet punktów w starciu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

W kościerskiej Sokolni spotkały się dwie drużyny, które walczą o byt w Superlidze. Mecz znakomicie rozpoczęły zawodniczki z Kościerzyny, które po 10 minutach prowadziły 5:3. Rywalki nie pozwoliły jednak na to, by kościerzynianki zbudowały zbyt dużą przewagę. Wyrównana walka toczyła się do 20 minuty, jednak od tego momentu na parkiecie zaczęły dominować zawodniczki Dariusza Męczykowskiego. Na boisku szalały głównie Malwina Hartman i Karolina Mokrzka. W efekcie, miejscowe wyszły na prowadzenie 14:9. To co stało się w ostatnich pięciu minutach meczu, wprawiło w osłupienie kościerskich kibiców. Szczypiornistki UKS-u automatycznie stanęły, a do odrabiania zabrały się piłkarki Piotrcovii. Do końca pierwszej części, bramki zdobywały już tylko przyjezdne, które doprowadziły do remisu 14:14. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona zawodów.

Po zmianie stron, kibice przez 25 minut obserwowali niezwykle zacięty pojedynek. Obie drużyny wymieniały się ciosami, ale żadnej nie udało się zdobyć przewagi większej niż dwie bramki. Jeszcze w 57 min. UKS PCM Kościerzyna prowadził tylko jedną bramką 30:29. Jednak w ostatniej minucie gospodynie przeprowadziły dwie szybkie kontry, podczas których Malwina Hartman i Magdalena Krajewska zdobyły bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 32:30.

Najwięcej bramek dla kościerskiego zespołu zdobyła Malwina Hartman, która zaliczyła 8 trafień. Natomiast w drużynie Piotrcovii największą liczbę bramek zanotowała Zorica Despodovska. Zawodniczka ta ukończyła mecz z 6 bramkami.