Drużyna KS Aqua Sport z Zabrza wróciła z siedmioma medalami i życiowymi rekordami! [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Grand Prix Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Zabrzu było okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przez zawodników KS Aqua Sport. Okazało się, że są w świetnej formie i do Kościerzyny wrócili z medalami, w tym także złotymi. Gratulujemy!

Drużyna KS Aqua Sport (Kaszubskie WOPR) ma za sobą udany występ w Grand Prix Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Zabrzu. Zawodnicy zdobyli aż 6 medali indywidualnie i jeden w sztafecie. Już na początku zawodów sztafeta dziewcząt 12-15 lat zdobyła srebrny medal w konkurencji 4x50 m z przeszkodami ustępując jedynie ekipie ze Szczecina, co potwierdza siłę tej ekipy.

W wyścigu 100 m z przeszkodami w kategorii Młodzik (12-13 lat) dziewczyny ustanowiły same rekordy życiowe, gdzie 6 miejsce wywalczyła Wiktoria Lellek, a na 9 miejscu ukończyła Dominika Peek. Również w kategorii Junior Młodszy (14-15 lat) padło wiele „życiówek”, a najlepiej popłynęła Anna Szybalska (8 miejsce) i Iga Góralczyk (9 miejsce), natomiast wśród młodzików 9 miejsce wywalczył Filip Komar.

W konkurencji 50 m holowanie manekina wśród młodziczek 4 miejsce zajęła Dominika Peek, której do medalu zabrakło jedynie 0,12 sekundy. W kategorii Juniorek Młodszych Iga Góralczyk kończyła na 6 miejscu, Anna Tarnowska na 7 pozycji, a na 9 miejscu dopłynęła Anna Szybalska. W kategorii Juniorek Daria Freda zajęła 10 miejsce. Również 10 miejsce w tej konkurencji wywalczył Jan Marchewicz, a pierwszy medal dla KS Aqua Sport wywalczył Filip Komar w Młodzikach, który finiszował na 2 miejscu.
Kolejna konkurencja na GP Polski w Zabrzu to 100 m ratowanie w płetwach. Tutaj bardzo dobrze zaprezentowały się Młodziczki, ponieważ Wiktoria Lellek dopłynęła na 5 miejscu, Dominika Peek na 7 miejscu wyprzedzając Marcelinę Bławat, która ukończyła rywalizację na 8 miejscu. Wśród Juniorek Młodszych aż 4 dziewczyny uplasowały się w pierwszej dziesiątce, a były to: Klaudia Bida (5 miejsce), Anna Szybalska (8), Anna Tarnowska (9) i Iga Góralczyk (10). W tej grupie wiekowej Jan Marchewicz uplasował się na 9 miejscu, natomiast Młodzik Filip Komar zdobył złoty medal pewnie wygrywając wyścig z nowym rekordem życiowym 1:10,77.

Rewelacyjnie popłynęli zawodnicy w najtrudniejszej konkurencji, czyli 100 m ratowanie z pasem. W Młodziczkach Wiktoria Lellek zdobyła srebrny medal i ustanowiła nowy rekord życiowy 1:18,90. Za Wikorią dopłynęła na 7 miejscu Marcelina Bławat, a na 9 pozycji Dominika Peek.

Jeszcze lepiej zaprezentowały się Juniorki Młodsze, gdzie zwyciężyła Zuzanna Peek ustanawiając rekord życiowy 1:15,68. Warto dodać, że również z nową „życiówką” ukończyła Klaudia Bida zajmując 3 lokatę, a tuż za nią dopłynęła na 4 miejscu Anna Szybalska, natomiast na 7 miejscu finiszowała Iga Góralczyk. Również na 7 miejscu ukończyła wyścig Daria Freda wśród Juniorek (16-18 lat). Również dobrze spisał się Junior Młodszy Jan Marchewicz plasując się ostatecznie na 6 miejscu, natomiast drugi srebrny medal na zawodach padł łupem Filipa Komara wśród Młodzików.

Filip Komar zdobywając 3 medale wywalczył również statuetkę za 2 miejsce wśród Młodzików w klasyfikacji generalnej GP.