Dwa brązowe medale zdobyli lekkoatleci UKS Olimpijczyk Skorzewo w Halowych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego U16

Joanna Surażyńska
Dwa brązowe medale zdobyli lekkoatleci UKS Olimpijczyk Skorzewo w Halowych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego U16, które w niedzielę (31 stycznia) odbyły się w Toruniu. Julita Troka wywalczyła 3 miejsce w biegu na 300m i Marek Pepliński był 3 w pchnięciu kulą, natomiast w biegu na 60m przez płotki 7 miejsce zajęła Wiktoria Lubecka.

W zawodach rozgrywanych w ramach 3. Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej wystąpili także Zuzanna Stencel, Filip Stencel i Maks Lubecki, którzy zaliczyli udany debiut i w kategorii U14 na dystansie 200m zdobywając cenne doświadczenie.

W zawodach w Toruniu wzięło udział ponad 1200 zawodników z całej Polski.

Dla najmłodszych zawodników UKS Olimpijczyk był to pierwszy i zarazem ostatni start w hali w tym sezonie. W przyszłym tygodniu wystartują w Toruniu juniorzy, którzy przygotowują się do startu w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20.