Dwa lata temu Wda Lipusz awansowała do IV ligi [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Dokładnie dwa lata temu (czerwiec 2018) zespół Wdy Lipusz na dwie kolejki przed końcem sezonu, zapewnił sobie historyczny awans do IV ligi. Zadecydował o tym zwycięski mecz, w którym Wda pokonała Gwiazdę Karsin. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, więc warto przypomnieć tamte zawody.

Spotkanie z Gwiazdą Karsin, które było rozgrywane na stadionie w Lipuszu, zaczęło się dla podopiecznych Tomasza Bąkowskiego niezbyt szczęśliwie. Już w 5 minucie przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Frymarka. Jednak ich radość nie trwała zbyt długo, bo dwie minuty później, Wda doprowadziła do wyrównania. Zdobywcą gola był Paweł Arndt. Do końca pierwszej części połowy, żadna z drużyn nie stworzyła na tyle klarownej sytuacji, by zmienić wynik.

Po zmianie stron, tempo gry zdecydowanie się ożywiło. Jednak przez pierwszy kwadrans, to goście byli stroną dominującą. Podopiecznym Andrzeja Borowskiego zabrakło jednak skuteczności przy kończeniu akcji. W 65 min. meczu groźną akcję ze strony Wdy, lewą stroną boiska przeprowadził Błażej Troka. Został jednak faulowany w polu karnym, a sędzia podyktował „jedenastkę”. Na przeciwko Sebastiana Kartuszyńskiego stanął czołowy snajper Wdy – Paweł Arndt, ale to golkipier gości okazał się lepszy. Jednak przy dobitce Błażeja Troki był już bezradny. W ten sposób Wda wyszła na prowadzenie 2:1. Do końca spotkania, Gwiazda miała jeszcze kilka okazji, by doprowadzić do wyrównania, ale tego celu nie zrealizowała. W efekcie, zespół Wdy sprawił ogromną niespodziankę swoim kibicom, zapewniając sobie grę w IV lidze.