Dziemiańska Liga Baśki. Zwycięzcą został Bogdan Miszka reprezentujący Luzino [GALERIA ZDJĘĆ]

Joanna Surażyńska
W Ośrodku Kultury w Dziemianach odbył się V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18. Zwycięzcą został Bogdan Miszka reprezentujący Luzino.

Organizatorem rozgrywek był Ośrodek Kultury w Dziemianach.

V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki wygrał Miszka Bogdan – Luzino, który wyprzedził Jerzego Tajer – Rzemieślnik Mrocza i Mariusza Lorek – Orły Klawkowo. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Gradowski Andrzej – Chojny Chojnice, Płaczek Józef – Rzemieślnik Mrocza, Wilma Władysław – Pogodni Dziemiany. Najlepszą zawodniczka turnieju została Ewa Jendernal (Ewa + trzech Kościerzyna).

W rywalizacji par wygrali Borzych Franciszek i Lorek Mariusz – Orły Klawkowo. Drugie miejsce zdobyła para z Luzina – Pobłocki Tadeusz i Miszka Bogdan. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Chojny Chojnice – Gradowski Andrzej i Wenderski Bogdan, którego reprezentował Włodek Łangowski.

Wśród zespołów zwyciężyło Luzino – kpt. Tobias Zbigniew, Miszka Bogdan, Pierszewski Tadeusz i Pobłocki Tadeusz. Drugie miejsce zdobyły Chojny Chojnice – kpt. Kosecki Alfred, Gradowski Andrzej, Wenederski Bogdan, Wysocki Józef. Trzecie miejsce zdobył Rzemieślnik Mrocza – kpt. Tajer Jerzy, Kamiński Stefan, Łusiak Zygmunt, Płaczek Józef. Kolejne miejsca blisko podium zajęły następujące zespoły: Orły Klawkowo, Lipuszaki Lipusz, Sami Swoi Konarzyny, Pogodni Dziemiany.

Na cykl Dziemiańskiej Ligi Baśki składało się V turniejów, które wyłoniły zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych po 32 rozdania. Turnieje były rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.

Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza wszystkich baśkarzy na Puchar Gminy Dziemiany, który odbędzie się 24 marca 2018 (godz. 13.00). Turniej będzie podsumowaniem rozgrywek Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18.