Dzień Dziecka w ogródku jordanowskim w Kościerzynie, czyli Kolorowy Festyn z atrakcjami ZDJĘCIA

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Najważniejszym punktem programu było - HOLI „Święto kolorów”, zabawa dla wszystkich z kolorowymi proszkami holi
Najważniejszym punktem programu było - HOLI „Święto kolorów”, zabawa dla wszystkich z kolorowymi proszkami holi joanna surażyńska
Najmłodsi mieszkańcy Kościerzyny świetnie bawili się podczas Dnia Dziecka w ogródku jordanowskim w Kościerzynie. Podczas Kolorowego Festynu, który miał miejsce 3 czerwca 2023 roku, nie brakowało atrakcji.

Dzień Dziecka w Kościerzynie

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. Tego dnia uśmiech pojawia się na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Kościerski Dom Kultury przygotował wiele atrakcji, z których można było skorzystać w ogródku jordanowskim w Kościerzynie. W programie nie zabrakło gier i zabaw z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

KOLOROWY FESTYN z Kościerskim Domem Kultury

Na scenie wystąpili: Mała Kościerzyna, sekcja gitar, sekcja instrumentów dętych, sekcja pianina, grupa rekonstrukcyjna „Słowianie”. Ważnym punktem programu była zbiórka pieniędzy na braci Darka i Kacpra Gruchałów na terapię genową – jedyną szansą na odzyskanie wzroku.

Darek i Kacper Gruchałowie z gm. Nowa Karczma cierpiący na ślepotę Lebera są w dramatycznej sytuacji. Jeśli w najbliższym czasie nie wydarzy się cud i nie uda się zebrać przynajmniej 1,5 mln na jedną dawkę leku, Kacper straci wzrok na zawsze. Sytuacja Darka również jest trudna. Leczenie kosztuje ogromną kwotę, a pieniędzy brakuje. Pomóżmy braciom w tej trudnej sytuacji.

- Darek i Kacper są po kontrolnych badaniach. Co możemy powiedzieć? Jest źle, a nawet bardzo źle... Jeśli w najbliższym czasie nie wydarzy się cud i nie zbierzemy 1,5 mln na jedną dawkę leku, Kacper straci wzrok na zawsze - informują organizatorzy zbiórki na rzecz braci. - U Darka nastąpiła poprawa po pierwszej dawce, ale potrzebny zastrzyk w drugie oko, żeby odciążyć pierwsze. Kacper przeżywa obecnie trudne chwile. Czy zdążymy? Czy znajdą się ludzie, którzy pomogą? Co będzie, jeśli kiedyś zabraknie mamy?

„Rowerem po wzrok”

Podczas Kolorowego Festynu w Kościerzynie Andrzej Błonk, mieszkaniec gminy Nakło, wyruszył rowerem z Kościerzyny dookoła Polski, żeby pomóc nagłośnić zbiórkę dla Darka i Kacpra.

Atrakcje dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci tego dnia sprawiły wiele radości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się:
malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, lemoniada, soczki, gofry, naleśniki, lody, ciasto, kawa, herbata, frytki, chleb ze smalcem i ogórkiem, zupa, bigos.

Najważniejszym punktem programu było - HOLI „Święto kolorów”, zabawa dla wszystkich z kolorowymi proszkami holi.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie