Dziewczęta z Forpuli miały trudnego przeciwnika, drużynę Kiszewianki, którą pokonały po walce

eda
Rozgrywki finałowe Play Off już za nami. Cztery najlepsze drużyny z rundy zasadniczej powiatowej ligi piłki siatkowej walczyły o Puchar Wójta Gminy Lipusz. Forpula Lipusz stanęła naprzeciw Absolwenta z Klukowej Huty nie pozwalając sobie na stratę żadnego seta i tym samym zdobyła awans do finału. W meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny "Kiszewianki" Stara Kiszewa oraz "Feniks" Kościerzyna. Mecz był jednostronny dla Kiszewy, która wygrała w trzech setach i tym samym zapewniła sobie finał. Mecz o 3 miejsce rozegrały "Absolwent" Klukowa Huta z Feniksem Kościerzyna. Mecz zakończył się w czterech setach. Absolwent z wynikiem 3:1 zdobył trzecie miejsce.

Forpula Lipusz stanęła do walki w ostatnim w tym sezonie meczu finałowym z Kiszewiankami. Obie drużyny walczyły do końca, a mecz trwał aż 5 setów. Forpula broniła ataki i wyprowadzała swoje kończąc stosunkiem 15:6, tym samym wygrywając całe spotkanie stosunkiem setów 3:2.
Tym samym dziewczęta z Lipusza zdetronizowały Kiszewianki, które przez sześć lat z rzędu zdobywały Mistrzostwo Powiatu Kościerskiego.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?