Gmina Kościerzyna. Łukasz Walczak został wicemistrzem Europy. Od lat ciężkie treningi doskonale łączy z pracą zawodową

Joanna Surażyńska
W Krakowie odbywały się VIRTUS European Summer Games, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród kilkuset zawodników z 18 krajów wystąpiło dwóch zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Znakomicie spisał się Łukasz Walczak zdobywając dwa srebrne medale. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego już w pierwszym dniu rywalizacji lekkoatletów sięgnął po srebro w konkursie pchnięcia kulą ustanawiając rekord życiowy 12,07 m. Kilka dni później w rywalizacji w rzucie dyskiem także zdobył srebrny medal. Jest to wielki sukces Łukasza, który systematyczne ciężkie treningi łączy z pracą zawodową.

Daniel Pek, drugi z zawodników Olimpijczyka, niestety nie zaliczy tych mistrzostw do udanych. Borykając się z urazem kolana Daniel wywalczył 4 miejsce w biegu na 1500m, a ze startu na 800 m musiał zrezygnować ze względu na kontuzję.

Warto dodać, że reprezentacja Polski w tych Mistrzostwach Europy zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz punktowej.