Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hanna Szczypior i Aleksander Jaromek - kulinarny duet z Ekonomika po raz kolejny na podium

(EDA)
Hanna Szczypior
Gotować trzeba z sercem - to słowa zwycięskiej ekipy z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie, która w konkursie kulinarnym „Młode Talenty” w hotelu River Style w Redzie wywalczyła drugie miejsce.

Do konkursu wystartowała Hanna Szczypior z klasy trzeciej i Aleksander Jaromek z klasy drugiej o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zwycięską potrawą była roladka z udka kurczaka z serem pleśniowym w panierce z pistacji, warzywne kaszotto, puree z marchewki i groszku, sos żurawinowy w towarzystwie szparagów.

Hanna Szczypior wiele razy stawała na podium w konkursach kulinarnych. Jak mówi, kobiety polskiej gastronomii to wspaniałe przywódczynie, które zasługują na uznanie, szacunek, bo mają niebywały zmysł kulinarny i podejmują dobre decyzje, mają w sobie duże pokłady cierpliwości i są nieco łagodniejsze od mężczyzn. To szkoła i nauczyciele gastronomii uczą pokory do zawodu gastronoma i rozwijają w uczniach pasje, umiejętności i właściwy styl pracy. Szkoła stawia na wierność swojemu regionowi, dziedzictwu, a także wartościom, które są wyniesione z domów w konkursach gastronomicznych. Tymi kategoriami ekipa pod czujnym okiem nauczyciela gastronomii Sebastiana Kuklińskiego wywalczyła drugie miejsce.

Kolejnego dnia, druga ekipa pod opieką Tomasza Grzegorzewskiego w konkursie kulinarnym w Myślenicach w Małopolskiej Szkole Gościnności otrzymała wyróżnienie. Tematyką konkursu było danie główne i deser z wykorzystaniem małopolskiego produktu regionalnego - fasola Piękny Jaś z Doliny Dunajca. Uczennice, które brały udział w zmaganiach konkursowych, to Kinga Narloch z klasy IV i Sandra Jakubowska z klasy III o tym samym profilu. W konkursie tym uczestniczyły również zespoły z Rumunii, Hiszpanii i Węgier.

- Widzimy, iż nasza mała ojczyzna bardzo dobrze rozwija się w sektorze gastronomii i jest przyjazna w popularyzacji i pomocy dla przyszłych młodych adeptów sztuki kulinarnej poprzez doświadczenia i pomoc w zdobywaniu, podpatrywaniu umiejętności kulinarnych uczniów z różnych regionów nie tylko Polski - mówi Genowefa Gierszewska, nauczyciel gastronomii. - Taką i wiele innych szans mają uczniowie obecni i przyszli w Ekonomiku, a absolwenci są bardzo poszukiwani na rynku lokalnym, regionalnym, a nawet międzynarodowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto