Huragan Nowe Polaszki - Powiśle Dzierzgoń 1:2 (0:0)

(mar)
Piłkarze Huraganu Nowe Polaszki (w niebieskich strojach) przegrali 1:2 z Powiślem Dzierzgoń, liderem V-ligowych rozgrywek. Fot. Marcin Modrzejewski

Huragan Nowe Polaszki przegrał na własnym boisku z liderem V-ligowych rozgrywek Powiślem Dzierzgoń 1:2 (0:0). Gospodarzom zabrakło bardzo niewiele, aby wywalczyć choć jeden punkt. Szczęście sprzyjało jednak drużynie, która w poprzednim sezonie grała w IV lidze.

Pierwsza połowa była raczej bezbarwnym widowiskiem, kibice nie doczekali się bramek. Przewaga była po stronie Powiśla, zawodnicy tej drużyny częściej zagrażali bramce miejscowych. Dobrze spisywał się jednak Grzegorz Czyżewski, który kilka razy uratował Huragan przed utratą bramki. Ciekawiej zrobiło się przed zakończeniem pierwszej odsłony. W 40 minucie gości uratowała poprzeczka, z kolei oni także bliscy byli objęcia prowadzenia.

Po zmianie stron bardzo szybko do głosu doszli piłkarze Powiśla. Już pięć minut po zmianie stron prowadzili 1:0. Strata bramki zadziałała na gospodarzy bardzo demobilizująco. Efektem tego była kolejna strata bramki. Od 55 minuty w piłkarzy Huraganu wstąpiły nowe siły. Zaczęli grać dużo lepiej. Kwadrans później za sprawą Mariusza Machalińskiego zrobiło się 1:2. Zawodnicy z Polaszek poczuli jeszcze szansę aby zmienić końcowy wynik.

Rywale zaczęli grać na czas, piłkę często posyłali poza boisko. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Huragan: Czyżewski, T.Tebecio (80. Pałasz), Gackowski, Formella (40. Mazur), Nowopolski, Dutkiewicz (65. Machaliński), Potrac, Abraham, Szczutkowski, W.Tebecio (70. Tocha), Piekarski.
Bramka: 1:2 Mariusz Machaliński (70)