Już po VII rundzie Ligi Piłki Siatkowej Kobiet w Lipuszu

eda
W Lipuszu rozegrano VII rundę rozgrywek Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Pierwsze cztery mecze toczyły się pod dyktando drużyn wyżej notowanych w tabeli. Stężyca pokonała Liderki Kościerzyna 3:1, Sokółki Kościerzyna nie dały szans młodszym zawodniczkom z I LO pokonując je 3:0. W takim samym stosunku Feniks Kościerzyna pokonał Ekonomik, a Czikitki Kościerzyna pokonały panie z Arkadii Karsin 3:1. Emocje zaczęły się dopiero w dwóch ostatnich meczach tej rundy, gdzie zmierzyły się drużyny z czołówki tabeli.

W pierwszym meczu Kiszewianki Stara Kiszewa zagrały z Absolwentkami Klukowa Huta, które to zajmowały 3 miejsce w tabeli po ostatniej kolejce. Kiszewianki wygrały 3 do 1. W starciu Forpuli Lipusz z Lemonkami Kościerzyna tylko w trzecim secie Lemonki stawiły opór dobrze grającym zawodniczkom z Lipusza i wygrały tego seta 25:23. W pozostałych setach "górą" były dziewczyny z Lipusza i zasłużenie wygrały cały mecz 3:1.

Po VII rundzie na czele tabeli nadal znajduje się Forpula Lipusz z 20 pkt. 2 punkty mniej mają Kiszewianki. 14 punktów zdobył Feniks. Po 13 mają Absolwentki, Czikitki, Stężyca i Sokółki. 10 uzbierały Lemonki. Po 4 zdobyły Liderki i Arkadia. 3 - ma Ekonomik. Tabelę zamyka drużyna z I LO w Kościerzynie z 1 punktem. (Wsp.