Kaszubię ograł Bytów

Maciej Wajer
Na tarczy wrócili piłkarze Kaszubii Kościerzyna z Bytowa, gdzie ulegli tamtejszej Bytovii 0:2 (0:1). Biało-bordowi od 22 minuty grali w dziesiątkę

Pewnie nie tak wyobrażali sobie przebieg tego spotkania piłkarze i kibice kościerskiej Kaszubii. Niestety dla biało-bordowych okazało się, że Bytovia nie przez przypadek jest liderem III ligi. Na domiar złego nasza drużyna już od 22 minuty musiała radzić sobie bez Pawła Żuka, który za faul zobaczył czerwoną kartkę. Osłabienie niemal od razu, bo już po dwóch minutach, wykorzystali miejscowi - bramkę zdobył Jakub Gronowski. Strata gola zadziałała na naszych piłkarzy mobilizująco, i od razu ruszyli do odrabiania strat. Miejscowi tylko postawie swojego bramkarza zawdzięczają to, że byli w stanie utrzymać prowadzenie. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, nadal ton spotkaniu nadawali goście. Niestety nie udało się tego przełożyć na bramki, a sił w miarę upływu czasu ubywało. Z tego też skorzystali bytowianie, którzy na kilka minut przed końcem podwyższyli wynik meczu, do naszej bramki trafił znów Gronowski. Jutro przed podopiecznymi Dawida Klawikow-skiego kolejny mecz. W ramach szóstej kolejki spotkań Kaszubia gościć będzie ekipę Pogoni Barlinek. Mecz z beniaminkiem tego szczebla rozgrywek rozpocznie się o godz. 15. Obie drużyny w tabeli dzieli tylko jeden punkt. Biało-bordowi plasują się na dziewiątej pozycji (siedem punktów), z kolei jutrzejszy rywal sklasyfikowany jest na miejscu jedenastym. Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu przewaga stanie się bardziej widoczna. Kaszubia Kościerzyna: Spierewka, Wojtkiewicz, Wasielewski, Krysiński, Żuk, Kla-wikowski, Skrzecz (88 Rzepa), Wysiecki, Pietrzyk, Troka, Grzywacz (78 Poźniak). Informujemy również, że KS Kaszubia uruchomił swoją stronę internetową www.ka-szubia.koscierzyna.info.