Kaszuby Połchowo - Wisła Tczew 0:3 (0:2)

Andrzej Sarnowski
Paweł Radzimski (po lewej) zaliczył jedną bramkę i jedną asystę.
Piłkarze tczewskiej Wisły zdobyli kolejny cenny komplet punktów. Tym razem w XIV kolejce IV ligi, podopieczni Piotra Rzepki wygrali na wyjeździe z zespołem Kaszuby Połchowo 3:0 (2:0).

Już w pierwszej minucie Michał Szczepiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Kaszub. W 25 minucie po strzale Marcina Cetery, słupek uratował bramkarza gospodarzy od utraty gola. Niespełna dziesięć minut później, Jakub Resmerowski ładnie minął dwóch rywali i dokładnie zagrał do Szczepińskiego. Napastnik Wisły bez problemu skierował piłkę do pustej bramki gospodarzy. W 41 minucie na 2:0 dla Wisły podwyższył Paweł Radzimski (podawał Cetera). Początek drugiej połowy to zdecydowana dominacja miejscowych. Tczewianie przeżywali bardzo ciężkie chwile. Przez prawie dziesięć minut bronili się w obrębie własnego pola karnego. Bramkarza Piotra Klęchę dwukrotnie uratował z opresji słupek. Od 60 minuty wszystko wróciło do normy, czyli stroną dominującą byli wiślacy. Tczewianie raz za razem stwarzali groźne sytuacje strzeleckie. Były momenty, że w trójkę nie potrafili przejść jednego obrońcę. Z wielu sytuacji, tylko jedna została wykorzystana.

Dokładnie w 70 minucie Marcin Cetera (podawał Radzimski) w swoim stylu minął obrońcę i ładnym strzałem w prawy górny róg pokonał bramkarza gospodarzy.
Po meczu trener piłkarzy Wisły, Piotr Rzepka powiedział: - Był to kolejny mecz dużego ryzyka. Na szczęście chłopacy pokazali, że ich możliwości są dużo większe, niż to obrazuje pozycja w tabeli.

• Wisła: Klecha - Modzelik (70 Langowski), Sarnecki, Szlicht, Ostrowski, Pustkowski, Banul, Resmerowski, Radzimski (85 Malkowski), Szczepiński (80 Szurnicki), Cetera.