Klubowy Puchar Polski w Kościerzynie. UKS Manta z workiem medali! [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
To był prawdziwy wysyp medali dla zawodników UKS Manta. III Rundę Klubowego Pucharu Polski zakończyli z drugą pozycją w klasyfikacji generalnej. Padły też nowe rekordy Polski!

Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna są w świetnej formie. Podczas III Rundy Klubowego Pucharu Polski w generalnej klasyfikacji zajęli 2 miejsca z 22717 punktami.

Najlepszym zawodnikiem w generalnej klasyfikacji został Szymon Kropidłowski, Michał Koliński jest trzecim zawodnikiem w kat. A 18+, a Julia Greń drugą w kat. B 17-18. Dodajmy, ze I miejsce zajął UKS Delfinek Chodzież.

Zawodnicy Manty zdobyli łącznie 51 medali: 14 złotych, 24 srebrne i 13 brązowych.
Sztafeta mężczyzn zdobyła złoty medal i ustanowiła Rekord Polski na dystansie 4 x 50 BF z czasem 1:20,15 w składzie: Damian Kutela, Franciszek Bystron, Michał Koliński i Szymon Kropidłowski.

Srebrne medale zdobyły 3 nasze sztafety:
mieszana 4 x 50 SF w składzie: Neli Wanta, Julia Greń, Dawid Stefanowski i Damian Kutela
chłopców (młodszych) 4 x 50 SF i 4 x 100 BF w składzie: Kacper Kaszubowski, Fryderyk Bystron, Kacper Rozgoński i Aleksander Koliński.

Brązowy medal w sztafecie kobiet 4x50 BF zdobyły: Olga Guzińska, Konstancja Bystron, Neli Wanta i Julia Greń.