Kościerscy ratownicy zdominowali zawody [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
W kościerskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza Kościerzyny. Dodajmy, że są one zaliczane do rozgrywek Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego i zostały przeprowadzone jako I runda tej ligi w 2020 roku.

Do rywalizacji przystąpiło 70 zawodników reprezentujących 6 klubów takich jak Ustronie Morskie, Gdańsk, Wejherowo, Słupsk i Ostrołęka. Region kościerski reprezentowali zawodnicy Kaszubskiego WOPR, którzy trenują w sekcji pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem, 100m ratowanie manekina w płetwach i 50m holowanie manekina oraz w sztafecie 4x25m holowanie manekina.

Rywalizacja z podziałem na kobiety i mężczyzn odbywała się w kilku kategoriach wiekowych – młodzik(12-13 lat) junior młodszy(14-15 lat), junior (16-18) oraz senior. Na koniec jako konkurencję dodatkową rozegrano „Wyścig Australijski”.

Barwy Kaszubskiego WOPR reprezentowało 19 zawodników, którzy przez miesiąc przygotowywali się do tych zawodów. Efektem przygotowań było zdobycie aż 22 medali i jednego pucharu. Już trzeci rok z rzędu bezkonkurencyjna wśród juniorek była Magdalena Majewska, która wygrała we wszystkie 3 konkurencje. Wśród juniorów młodszych najlepszy okazał się Maksymilian Okrój, który pewnie wygrał wszystkie 3 konkurencje, natomiast wśród juniorek młodszych Maria Schütz wygrała 100m ratowanie z pasem i 100m ratowanie w płetwach. W konkurencji 50m holowanie manekina musiała zadowolić się 2 lokatą.

Bardzo dobrze spisała się w tej kategorii Daria Freda, która zdobyła 2 srebrne i 1 brązowy medal. Wśród młodzików w konkurencji 100m ratowanie z pasem triumfował debiutujący Maciej Zaborowski, a konkurencję 100m ratowanie manekina w płetwach wygrał Jan Marchewicz zdobywając złoty medal. Z kolei 50m holowanie manekina ukończył na 2 miejscu.

Rewelacyjnie spisały się nasze młodziczki w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem zdobywając 3 medale(złoty- Zuzanna Brandt, srebrny - Anna Tarnowska i brązowy - Iga Góralczyk) oraz 100m ratowanie manekina w płetwach również zgarniając całe podium, lecz tym razem złoto zdobyła Klaudia Bida, a srebro i brąz ponowie Anna Tarnowska i Iga Góralczyk.

W konkurencji 50m holowanie manekina, srebrny medal wywalczyła Zuzanna Brandt. Również Puchar dla najlepszej sztafety przypadł naszym dziewczętom w składzie: Klaudia Bida, Iga Góralczyk, Anna Tarnowska i Zuzanna Brandt.