Kościerski Sokół doznał porażki w starciu z Nielbą [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Kościerscy szczypiorniści przegrali przed własną publicznością z Nielbą Wągrowiec.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że publiczność zgromadzona w kościerskiej Sokolni będzie miała okazję podziwiać świetne widowisko. I tak też było. Oba zespoły grały szybką piłkę, szczególnie w kotrataku. Pierwszy kwadrans w wykonaniu gospodarzy był znakomity, ponieważ miejscowi gracze praktycznie każdą akcję kończyli zdobyciem bramki. W efekcie czego Sokół wypracował trzybramkową przewagę 8:5. Goście nie dawali jednak za wygraną i sukcesywnie zaczęli niwelować straty, by w 21 min. wyjść na prowadzenie 10:9. Sama końcówka należała również do zespołu Nielby. Sokół stracił swój impet z początku spotkania, natomiast przyejzdni grali rewelacyjnie, przede wszystkim kombinacyjnie i szybko. W rezultacie, pierwsza odsłona zakończyła się wygraną gości 16:12.

Druga połowa nie zmieniła w zdecydowany sposób obrazu gry. Piłkarze Sokoła próbowali zniwelować straty, ale zespół z Wągrowca znakomicie radził sobie w defensywie, a w ataku nie marnował okazji do zdobycia bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem ekipy z Wągrowca 27:22. W wyniku tego zwycięstwa Nielba awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Dodajmy, że najwięcej bramek dla drużyny z Kościerzyny zdobył Aleksander Bronk, który zaliczył 6 trafień, natomiast dla gości najlepiej punktował Paweł Gregor, który spotkanie kończył z dorobkiem 9 bramek.