Kościerzyna. Nasi zawodnicy na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Szczecinie ZDJĘCIA

Joanna Surażyńska
olimpijczyk skorzewo
W Szczecinie odbyły się jubileuszowe 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski z udziałem ośmiu zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo, którzy spisali się znakomicie zdobywając 8 medali: jeden złoty, 3 srebrne i 4 brązowe.

Jedyny złoty medal zdobył Daniel Pek w biegu na 1500m, a także srebrny na 400m. Dwa srebrne krążki wywalczyła Faustyna Kotłowska w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą oraz brązowy medal w rzucie oszczepem. Dwa brązowe medale zdobył Damian Żołądek w rywalizacji na dystansach 100 i 400m. Ostatni z brązowych krążków wywalczyła sztafeta 4x100m w składzie: Daniel Pek, Amadeusz Reiss, Damian Żołądek i Oskar Wilma.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy skorzewskiego klubu: Łukasz Walczak w pchnięciu kulą zajął 4 miejsce. Robert Hinc wywalczył 4 miejsce w rzucie dyskiem, oraz dwa ósme miejsca w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Robert Zblewski był dwa razy piąty w konkursach rzutu maczugą oraz rzutu dyskiem. Piąte miejsce w biegu na 1500m zdobył Amadeusz Reiss a ósmą lokatę w biegu na 400m wywalczył Oskar Wilma.

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom za medale, osiągnięte wyniki i poprawione rekordy życiowe, a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi.

**

Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach rangi mistrzostw Polski w kategoriach juniorów i seniorów
zawodnicy sekcji osób niepełnosprawnych z UKS Olimpijczyk zdobyli w sumie 20 medali.** Takie wielkie sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów: firm Visline sp. z o.o. oraz EKO-PIL, dotacjom z Gminy Kościerzyna i Powiatu Kościerskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym Szansa START Gdańsk i Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.